Ardo Kreek: praegu on minu karjääri tippaeg ({{commentsTotal}})

ETV spordisaate stuudios oli külas hiljuti Pariisi Volley ridades Prantsusmaa meistritiitli võitnud Eesti võrkpallikoondislane Ardo Kreek, kes rääkis, et tal on praegu mängijakarjääri parimad aastad.

Kas lõppenud hooaega hindad kõigi aegade parimaks? „Kuna põhiturniir tegelikult lõppes meeskonna jaoks kuuenda kohaga, siis kuni play-off’ideni kindlasti ei võinud selle hooajaga väga rahule jääda,” sõnas Kreek ETV spordisaates. „Mäng oli väga kõikuv, üles-alla. Õnneks suutsime viimased viis-kuus mängu nii korralikult teha, et meistritiitel kindlustada, aga kindlasti ei saa põhiturniiriga rahule jääda.”

Viimasel kolmel aastal Pariisi Volley kaotas finaalis ja sai hõbemedalid. Kui palju need finaalid sul peas kummitasid? „Ikka on meeles, kolm väga valusat kaotust niimoodi finaalis,” tõdes Kreek. „Treener, libero ja üks tempomees oli ka, kes mängisid samuti eelmistes finaalides ja eks me omavahel ikka rääkisime, et see aasta on see aasta, kus peaks selle ikka ära võtma. Lisapinget see kindlasti ei tekitanud, võib-olla motiveeris rohkem ja pani rohkem pingutama.”

Kas mullune koondisesuvi Gheorghe Cretu käe all andis sulle ka midagi juurde? „Kindlasti. Teine treener, natuke teine käekiri, rohkem pööratakse rõhku tehnikale, tehnika lihvimisele. Kindlasti tuleb see väga suureks kasuks ka klubi juures, terve suve treenid tehnikat, siis jääb ju külge ja saab seda kasutada ka klubi juures,” lausus Kreek.

Kauaoodatud kuldmedalid käes, kuhu sa tahad veel klubitasandil edasi jõuda? „Järgmise hooaja mängin veel kindlasti Prantsusmaal. Vaatame, mis hooaeg toob, nii Meistrite liigas kui ka riigi meistrivõistlustel,” arutles ta. „Kusagile väga kõrgele ma enam oma sihte mingite teiste klubide osas ei sea, olen üsna sissesöönud ennast sinna Prantsusmaale, linn ja klubi on üsna koduseks saanud. Järgmise aasta jätkan veel seal ja vaatame, mis siis uued tuuled toovad.”

Tunned, et sul oleks veel midagi enda seest juurde panna? „Arvan, et see on erinevate treenerite töö, kas nad suudavad veel midagi mängijas välja tuua,” sõnas Kreek. „Endale tundub, et viimased hooajad on üsna tipulähedased olnud, väga edukad ka – euroliiga võit möödunud aastal ja sel aastal Prantsusmaa meistritiitel. Arvan, et praegu on üsna karjääri tipphetk.”

Toimetaja: Maarja VärvMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.