Rauno Nurger: tahaks koondises näidata, mis ma õppinud olen ({{commentsTotal}})

USA korvpalli üliõpilasliiga NCAA on maailma suurim noorte korvpallurite kasvulava. Järgmisel hooajal mängivad miljonite silmapaaride ees ka kaks eestlast - Rauno Nurger ja Maik-Kalev Kotsar.

Kolmandat hooaega stabiilselt liiga 25 parima hulka kuuluvas Wichita ülikoolis alustav 208 cm pikkune Rauno Nurger tõdeb, et kuni NBA play-offideni on NCAA üliõpilasliiga tõesti ameeriklaste seas vaadatavuselt populaarsem. Sel suvel on lootust 22-aastast keskmängijat ka Eesti koondise tegemiste juures näha.

"Üritame mingi plaaniga kokkuleppele jõuda ameerika treeneritega, et saaks ikkagi paariks nädalaks Eestisse tulla. Eks ma tahaks (koondises) näidata, mis ma õppinud olen ja saaks (Tiit) Sokule ennast näidata. Endal oleks ka vahepeal mõnus Eesti poistega mängida," sõnas Nurger ETV spordiuudistele.

Ülikoolis spordimänedžmenti õppival Nurgeril seisab ees elu tähtsaim hooaeg. Kuna mitmed korvialused mängijad lõpetasid ja osad neist siirduvad NBA draftigi, on eestlasel lootust varasemast suuremale mänguajale.

"Ma arvan, et kui ma nüüd olen ise piisavalt mees ja tõestan ennast suve jooksul piisavalt, siis ma võin põhiviisikus alustada küll. Kui ei lähe nii, siis tulen arvatavasti pingi pealt ikka," arvas Nurger.

Positiivseks üllatuseks oli 19-aastase Maik-Kalev Kotsari siirdumine samuti tippülikooli, 18 000 pealtvaataja ees mängivasse South Carolinasse. Unistus on meestel ühine - pääseda unelmateliigasse NBA-sse. Nurgeriga sama pikk mängumees pallib positsioonidel kolm ja neli.

"Minu trump ongi see, et mu kasvuspurt tuli viimase paari aasta jooksul ja ma olengi rohkem tagamängijana mänginud. Pallikäsitlus ja asjad on mul paremini käpas kui paljudel teistel pikkadel," arvas Kotsar.

Toimetaja: Siim Semiskartennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.