Ostravas 49,75 jooksnud Rasmus Mägi: küll sujuvus tuleb hooaja edenedes ({{commentsTotal}})

Euroopa meistrivõistluste medalimees 400 meetri tõkkejooksus Rasmus Mägi tegi hooaja esimese jooksu Ostravas.

Kaks aastat tagasi samal staadionil ning samuti seitsmendal rajal joostes alistas Rasmus Mägi esmakordselt 49 sekundi piiri. Hooaja avavõistlusel oli sellist tulemust veel vara oodata ning Eesti rekordimees läbis staadioniringi ajaga 49,75. Kõrvalrajal jooksnud jamaikalase Jaheel Hyde'i kukkumine suuremat segadust ei tekitanud, Mägi lõpetas jooksu neljandanda. Kiiremad olid lõuna-aafriklane LJ van Zyl, ameeriklane Johnny Dutch ja poolakas Patryk Dobek.

"Võrreldes eelnevate aastatega natuke hilisem hooaja algus, aga samas jooks oli, nagu jooks ikka," kommenteeris Mägi võistlust ERR-ile. "Sellist esimese jooksu kandilisust on natuke ikka sees, aga küll see sujuvus tuleb hooaja edenedes ja siis, kui juba enesetunne värskemaks läheb."

"Enne ostrava jooksu olid neli-viis nädalat üsna töised nädalad treeninglaagris Portugalis, kindlasti tuleb sellest kõigepealt ära taastuda. Samas ma arvan, et selline vajalik maht ja töö on tehtud ja õigeks ajaks tehtud. Midagi selles mõttes kuskil halvasti pole läinud, kõik on paigas," sõnas pooleteise kuu pärast algavateks Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Mägi.

Võidumees van Zyl jooksis aja 48,67, millega tõusis maailma hooaja edetabelis jagama teist kohta. Tabelit juhib Ostravas teisena lõpetanud Johnny Dutch.

Toimetaja: Anders NõmmMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.