Eesti Curlingu Liit valis lõppenud hooaja parimad ({{commentsTotal}})

Harri Lill ja Marie Turmann
Harri Lill ja Marie Turmann Autor/allikas: Maailma Curlingu Föderatsioon

Eesti Curlingu Liit lõpetas 11. hooaja, mis oli Eesti curlingule erakordselt edukas. Hooaja parima võistkonna tiitli pälvis segapaari võistkond Marie Turmann ja Harri Lill, aasta treeneriks nimetati šotlane Brian Gray ning aasta tegijaks ratastoolicurling.

Parimaks võistkonnaks valitud Marie Turmann ja Harri Lill esindasid Eestit segapaaride curlingu maailmameistrivõistlustel võites Eestile kõrge 6. koha ning curlingu ajaloo esimesed olümpiamängude kvalifikatsioonipunktid. “Marie Turmann ja Harri Lill mängisid MMil väga kõrgetasemelist curlingut. Meie noored sportlased võitsid mitmeid väga tugevaid võistkondi ning tänu 7 kvalifikatsioonipunktile võib ka olümpiaunistus reaalsuseks saada,” rääkis Eesti Curlingu Liidu president Fred Randver.

Aasta treeneri tiitli pälvinud Brian Gray mängis olulist rolli just segapaaride curlingu MMilt heade tulemuste saavutamisel. “Brian Gray kogemused, tasakaalukus ning oskus potentsiaali realiseerida on meie sportlastel aidanud mängu parandada. Treeneri ja võistkonna oskuslik koostöö aitas oluliselt kaasa võistkonna taseme tõusule ja headele tulemustele MMil,” lisas curlinguliidu president.

Aasta tegijaks kuulutatud ratastoolicurling on hea näide sellest, kuidas ühest väikesest promomängust kasvab välja tõsine sporditiim. “2015. aastal toimunud promomängu tulemusel saime ühe hooajaga omale tõsise ratastoolicurlingu võistkonna, kes tõid sel kevadel rahvusvaheliselt võistluselt ka esimese medali,” tõi Randver ratastoolicurlingut teistele eeskujuks.

Ära märkimist väärivaid saavutusi oli Eesti curlingul lõppenud hooajal veelgi. “Curling on Eestis veel nooruke spordiala, kuid seda enam on rõõm näha spordiala kiiret arengut ja seda, et maailmakonkurentsis mängime arvestatavat curlingut. Kuid ega saavutatule ei saa puhkama jääda, sest ajalugu on tõestanud, et eilseid edu nautijaid karistatakse paraku järgmistel võistlustel väga karmilt. Seega seisab meil ees järjepidev töö uute saavutuste ja kogemuste nimel,” rääkis Fred Randver.

Maailma arvestuses on Eesti kõrgeim reiting täna segapaarides, kus Eesti asub hetkel 10. kohal, tõustes neli kohta.

Toimetaja: Siim SemiskarKaia Kanepi
Kaia Kanepi pääseb Wimbledoni turniirile

Pika pausi pidanud, aga hiljuti Stuttgardis areenile naasnud Kaia Kanepi saab alustada Wimbledoni tenniseturniiri naisüksikmängus, kus eestlannal on tagatud koht kvalifikatsioonis.

Daniel Ricciardo
Ülipõneva Bakuu GP võitis Ricciardo, Vettel rammis Hamiltoni

Vormel-1 MM-sarja GP-etapil Bakuus ületas esimesena finišijoone Red Bulli piloot Daniel Ricciardo, kes edestas Mercedese meest Valtteri Bottast ning Williamsil sõitvat noort kanadalast Lance Strolli, kellele see oli karjääri esimeseks pjedestaalikohaks.

Gert JõeäärGert Jõeäär
Eesti meistriks kroonitud Jõeäär: terve sõit oli piin

Gert Jõeäär tuli teist korda Eesti meistriks jalgratturite grupisõidus. Võisteldi Tartu maakonna teedel ja hõbeda sai Alo Jakin ning pronksmedali Rein Taaramäe.

tennis
Marin CilicMarin Cilic
Cilic jahib viieaastase vaheaja järel Londoni tiitlit

Meeste tennise maailma edetabelis seitsmendal real paiknev Marin Cilic püüab Londonis peetaval Queen’s Clubi tenniseturniiril karjääri teist võitu muruväljakuil.