Eesti Curlingu Liit valis lõppenud hooaja parimad ({{commentsTotal}})

Harri Lill ja Marie Turmann
Harri Lill ja Marie Turmann Autor: Maailma Curlingu Föderatsioon

Eesti Curlingu Liit lõpetas 11. hooaja, mis oli Eesti curlingule erakordselt edukas. Hooaja parima võistkonna tiitli pälvis segapaari võistkond Marie Turmann ja Harri Lill, aasta treeneriks nimetati šotlane Brian Gray ning aasta tegijaks ratastoolicurling.

Parimaks võistkonnaks valitud Marie Turmann ja Harri Lill esindasid Eestit segapaaride curlingu maailmameistrivõistlustel võites Eestile kõrge 6. koha ning curlingu ajaloo esimesed olümpiamängude kvalifikatsioonipunktid. “Marie Turmann ja Harri Lill mängisid MMil väga kõrgetasemelist curlingut. Meie noored sportlased võitsid mitmeid väga tugevaid võistkondi ning tänu 7 kvalifikatsioonipunktile võib ka olümpiaunistus reaalsuseks saada,” rääkis Eesti Curlingu Liidu president Fred Randver.

Aasta treeneri tiitli pälvinud Brian Gray mängis olulist rolli just segapaaride curlingu MMilt heade tulemuste saavutamisel. “Brian Gray kogemused, tasakaalukus ning oskus potentsiaali realiseerida on meie sportlastel aidanud mängu parandada. Treeneri ja võistkonna oskuslik koostöö aitas oluliselt kaasa võistkonna taseme tõusule ja headele tulemustele MMil,” lisas curlinguliidu president.

Aasta tegijaks kuulutatud ratastoolicurling on hea näide sellest, kuidas ühest väikesest promomängust kasvab välja tõsine sporditiim. “2015. aastal toimunud promomängu tulemusel saime ühe hooajaga omale tõsise ratastoolicurlingu võistkonna, kes tõid sel kevadel rahvusvaheliselt võistluselt ka esimese medali,” tõi Randver ratastoolicurlingut teistele eeskujuks.

Ära märkimist väärivaid saavutusi oli Eesti curlingul lõppenud hooajal veelgi. “Curling on Eestis veel nooruke spordiala, kuid seda enam on rõõm näha spordiala kiiret arengut ja seda, et maailmakonkurentsis mängime arvestatavat curlingut. Kuid ega saavutatule ei saa puhkama jääda, sest ajalugu on tõestanud, et eilseid edu nautijaid karistatakse paraku järgmistel võistlustel väga karmilt. Seega seisab meil ees järjepidev töö uute saavutuste ja kogemuste nimel,” rääkis Fred Randver.

Maailma arvestuses on Eesti kõrgeim reiting täna segapaarides, kus Eesti asub hetkel 10. kohal, tõustes neli kohta.

Toimetaja: Siim SemiskarAnthony Joshua
FOTOD | Poksimaailma uus kuningas Joshua alistas Klitško 11. raundis

Wembley staadionile kogunenud 90 000 silmapaari ees toimunud poksi raskekaalu tiitliheitluses alistas 27-aastane britt Anthony Joshua endast 14 aastat vanema ukrainlase Vladimir Klitško tehnilise nokaudiga. Lisaks IBF-i vöö kaitsmisele kuuluvad Joshuale nüüd ka WBA ja IBO tiitlid.

Uuendatud: 01:50 
Venemaa võrkpallikoondisVenemaa võrkpallikoondis
Venemaa koondise peatreener: Eestisse sõidavad kõik, kes on elus

Venemaa võrkpallimeeskond mängib sel aastal Eestiga kaks korda: mõlemad mängud on kavas maikuus.

wta turniir stuttgardis
Anett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 22:11 
Stoffel VandoorneStoffel Vandoorne
Vormel-1 sarjas määrati juba esimene jõuallika karistus

Vormel-1 sarja hooaja neljandal etapil Sotšis lagunes esimesel vabatreeningul Stoffel Vandoorne McLareni Honda jõuallikas, mille tõttu belglane kaotab stardirivis 15 kohta.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov piirdus Usbekistanis kahe poolfinaaliga

Vladimir Ivanov (ATP 444.) jõudis Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril poolfinaali nii üksik- kui ka paarismängus, kuid pidi siis tunnistama vastaste paremust.