Anna Kajalina: üritame Luksemburgi ja Taani vastu leida hea kokkumängu ({{commentsTotal}})

Eesti naiste võrkpallikoondis andis neljapäeval viimase lihvi vormile, et võita koduväljakul Euroopa meistrivõistluste valikmängudes Luksemburgi, Taanit ja Rootsit. Koondisel on uus peatreener ja 14 naist seitsmest tulid välisliigadest.

Esmakordselt liitus rahvuskoondisega Narvast pärit 25-aastane Anna Kajalina, kes tuli tänavu Prantsusmaa meistriks ning mängis enne seda kuus hooaega Itaalias. Värskelt tehtud mõõtmiste põhjal on Kajalina 2.02 pikk. Kuidas tema pikkust ja kogemust koondise uus peatreener Marko Mett blokis ja rünnakul ära kasutab näeb juba homme. Ideaalsest kokkumängust sidega Kajalina sõnul täna veel rääkida ei saa, sest ta on teinud koondisega vaid kolm ühistrenni.

"Kõige tähtsam mäng on muidugi Rootsiga. Püüame kahe mänguga, mis on Luksemburgi ja Taani vastu, leida hea kokkumängu, et jõuda parimasse vormi just kõige tähtsamaks ehk Rootsiga mänguks," sõnas Kajalina intervjuus ETV spordiuudistele.

"Olen väga, väga väsinud. Mis teha? Alustasin treeninguid augusti keskpaigast ja kui mõned naiskonnad lõpetasid hooaja juba aprillis, siis meie mängisime veel kuu aega play-offides ja muidugi on see ränk. Kaks mängu nädalas, treeningud ja lõputud sõidud siia-sinna. Raske," rääkis Kajalina, et on raskest hooajast väsinud.

Kirev hooaeg on seljataga ka Kajalina eakaaslasel, 190 cm pikkusel Liis Kullerkannul, kes jättis mullu pärast Ohio ülikooli lõpetamist selja taha mängud USA üliõpilasliigas ning alustas siis profikarjääri Filipiinidel ja Saksamaal.

"Kolm kuud siis sügisel mängisin Filipiinidel ja järgmised kolm kuud nüüd kevadel mängisin Saksamaal. Kogu hooaja kohta ütleksin, et oli huvitav kogemus ja sai tunda, kuidas professionaalse võrkpalluri elu on. Aga tahaks natuke parematesse liigadesse nüüd pürgima hakata ja ilmselt ikkagi Euroopas edasi mängida," rääkis Kullerkann.

Koguni seitse koondislast mängis värskelt klubivõrkpalli välisliigades ehk kogemust ja pikkust on naiskonnal senisest rohkem.

Euroopa meistrivõistluste valikmänge alustab värvikas naiskond Audentese spordisaalis homme kell 18, kui minnakse vastamisi
Luksemburgiga.

Toimetaja: Siim SemiskarFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.