Kiivikas võrdles praegust ja 2005. aasta vormi: kui panna need mehed kõrvuti, lõpeb võistlus vabaseisus ({{commentsTotal}})

Mai alguses 15. korda Euroopa meistrivõistlustel võistelnud ja esimest korda kuldmedali võitnud 38-aastane kulturist Ott Kiivikas võrdles ETV hommikusaates „Terevisioon” enda tänavust vormi 2005. aasta vormiga.

2005. aastal Rumeenias peetud EM-il sai Kiivikas hõbemedali. „Algselt platseerusin kolmandale kohale, aga peale dopingukontrollide tulemusi tõusin teiseks,” rääkis Kiivikas „Terevisioonis”.

Kui tänavune Euroopa meistritiitel tuli kaalukategoorias kuni 85 kg, siis 11 aastat tagasi võistles ta kuni 95 kg kaaluvate meeste seas.

„Põhiline vahe, mis on aastatega juhtunud, on lihaskvaliteet, eriti jalgade osas,” selgitas Kiivikas. „Kulturism on tegelikult detailide ala – mida rohkem sa neid detaile piltlikult öeldes anatoomiliselt välja saad, mida lähemal sa anatoomiaõpikule oled, seda parem on.”

„Kaaluvahe on siin umbes neli kilo, aga vormivahe on nii tugev, et kui paneme need kaks meest kõrvuti, siis tegelikult see võistlus lõpeb vabaseisust ära, üks mees jääb tagumisse ritta seisma ja teine tuleb edasi,” lisas Kiivikas pilte võrreldes. „Fakt on, et jala tagaosa sellisel kujul näeb harva, ka maailma kulturismis. See on trump. Ja ka seljalihased, kogu see detailsus, et saad aru, kus lihased on. Ka sellist vaskulaarsust, n-ö veresoonkonda, mis välja tuleb, näeb ka kulturismis üliharva.”

Kas siit on veel kuhugi minna? „Siit on minna maailmameistritiitlini. See [EM-i] võit pani mind uskuma sellesse,” sõnas Kiivikas. „Eelmisel aastal lõpetasin MM-i kuuenda kohaga ja siis oli esimene kord MM-il, kui vaatasin, et seal pole pole ühtegi venda, keda ma teoreetiliselt ei oleks suuteline võitma. EM-i ja MM-i tase on päris oluline, aga ütlen siiralt, et täna ma juba usun, et olen võimeline MM-il tegema väga head tulemust.”

Toimetaja: Maarja Värvtennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.