Talts peab suvel operatsioonile minema ja jääb ilmselt EM-valikmängudest kõrvale ({{commentsTotal}})

Esmaspäeval algab nelja võiduni peetav Eesti korvpalli meistrivõistluste finaalseeria. Lisaks klubidevahelisele intriigile tahavad üksteisele koha kätte näidata ka kaks pikaaegset head sõpra, Tartu Rocki poolelt Janar Talts ja Kalev/Cramo kapten Gregor Arbet.

„Finaalid on ikka olulised, ükskõik, mis liigat mängid,” sõnas Talts ETV spordisaatele.

„Olen teist aastat võistkonna kapten ja kaptenina ma pole veel meistritiitlit võitnud,” lausus Arbet.

Üheskoos Kristjan Kanguriga võideti karjääri esimene Eesti meistritiitel Tallinna Kalevi ridades 2003. aasta kevadel, mil peatreeneriks oli Andres Sõber. Mängumeeste sõprus on nende sõnul eriline ning üksteise tegemisi toetatakse ka finaalseeria ajal.

Hiljuti 33-aastaseks saanud Janar Talts asub finaalseeriat mängima teadmisega, et juuni alguses ootab teda ees põlveoperatsioon, mis tõenäoliselt jätab Eesti parima korvialuse mängija kõrvale ka koondise EM-valikturniirist.

„Põlved on nagu ikka 33-aastastel, veidi kulunud ja annavad ikka tunda,” tõdes Talts, kes peab suvel minema lõikusele. „Loodan, et on kergem operatsioon.”

„Eks ta on rohkem individuaalne, aga võib minna kuu või paar,” vastas Talts, kaua taastumiseks minna võib.

Kui palju põlvevalu praegu mängu pärsib? „Mis ikka vanemad mängijad teevad? Võtad valuvaigisteid ja mängid ära,” sõnas Talts. „Arvan, et kõikidel sportlastel on hooaja lõpud rasked – ikka keha väsib, liigesed väsivad. Peab meditsiini poolt natuke abi otsima, et lõpuni mängida.”

Janar Taltsi trofeekappi kaunistab ka Saksamaa meistritiitel, samuti on ta pallinud Itaalias ja Venemaal. Gregor Arbeti CV-s on klubid Saksamaal ja Kreekas. Talts on Eestis tagasi viimased kolm, Kalev/Cramo kapten kaks aastat. Eesti korvpalli viimasel kümnendil vedanud mängumehed võiksid taseme poolest mängida ka Euroopas, kuid nende sõnul saab ka Eesti klubidega rahvusvaheliselt hea tasemega mänge.

„Võib-olla kuskil väike soov tiksub, et võiks veel minna ja proovida, aga ütleme ausalt, see ei ole kindlasti lihtne. Aga mul on agent ikkagi alles ja kui kellelgi tekib huvi, olen ära kuulanud, aga sellist kindlat eesmärki mul pole, et pean veel väljas mängima,” kinnitas Talts.

„Kui tuleb mingi konkreetne, korralik pakkumine, siis „ei” ma ei ütleks,” arvas Arbet.

Mõlemal mehel on neli Eesti meistritiitlit. Kes saab viienda, selgub hiljemalt 31. maiks.

Toimetaja: Maarja VärvMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.