Kontaveit alustas koostööd mitmeid tippe juhendanud treeneriga ({{commentsTotal}})

Eesti tennise esireket Anett Kontaveit alustas koostööd uue treeneri, kogenud hollandlase Glenn Schaapiga. 23 aastat treenerina tegutsenud Schaap on juhendanud mitmeid naistippe ja töötas viimati Šveitsi Tenniseliidus koondise treenerina.

Anett Kontaveidi uus treener, 48-aastane Šveitsis elav hollandlane Glenn Schaap on tõstnud maailma edetabeli esikümnesse mitmeid naistippe ja aidanud neil edukalt ületada sügavaid mõõnasid. Tema käe all kerkis Jelena Dokic maailma edetabelis 136. kohalt 50. reale, Andrea Petkovici viis ta 150. kohalt 40. positsioonile, Dinara Safina ja Nadja Petrova maailma esikümnesse ning tegi suurepärast tööd ka Magdalena Maleeva, Mirjana Lucici, Jennifer Capriati ja Brenda Schultziga.

Ta on äärmiselt nõudlik, teda huvitab vaid tipptulemus ja nüüd võttis ta vastu väljakutse viia võimalikult kõrgele tasemele maailma edetabelis 80. kohal olev Kontaveit, kes teeb uuel nädalal ära kaks viimast gümnaasiumi eksamit.

„Ta sai alles 20-aastaseks ja kõik alles algab tema jaoks. Nüüd lõpetab ta kooli, mis on väga tähtis ja saab seejärel keskenduda oma karjäärile ja tennisele. See sõltub Anetist, et kui professionaalne ta soovib olla ja kui kaugele jõuda. See on minu jaoks kõige tähtsam,” ütles Schaap ETV spordisaatele. „Kõik sujub, kui aga näen, et ta ei soovi või mõtleb nii ja naa, siis seda ma ei aktsepteeri, sest on vaid üks eesmärk – olla nii hea kui võimalik.”

Uue treeneriga alustas Kontaveit koostööd seetõttu, et senised juhendajad Türgi akadeemiast ei saanud temaga pidevalt turniiridel kaasas käia.

„Oleks vaja kogu aeg kedagi kaasas, kes aitaks ja abistaks ja kellele saab loota. Neil oli keeruline anda kogu aeg kedagi kaasa mulle ja sellepärast sai uus treener otsitud,” sõnas Kontaveit.

Kaks eelmist nädalat harjutas Kontaveit uue treeneriga Sveitis, Zürichi lähistel, tänasest alustati treeninguid Tallinnas.

„Tema mängustiil on väga ohtlik. Ta on väga jõuline naine,” rääkis Schaap. „Samas on ka palju asju,
mille kallal peame töötama, et kõik kokku sujuks, et muuta ta tõeliselt ohtlikuks mängijaks.”

Kui koolieksamid on seljataga, sõidetakse esimesele ühisele turniirile, Prantsusmaa lahtistele.

Toimetaja: Maarja VärvFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.