UCI president: huvi tõusu on tunda paljudel rattaspordi aladel üle maailma ({{commentsTotal}})

Eestis viibinud Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu president Brian Cookson külastas muuhulgas ka elamusspordikeskust Spot of Tallinn, kus sel nädalavahetusel jagatakse esmakordselt Eestis olümpiareitingupunkte BMX-krossis.

Raja valmistas ameeriklane Tom Ritzenthaler, kes on disaninud nii Pekingi, Londoni kui Rio de Janeiro BMX krossi olümpiarajad. Nii uut rada kui selle kõrval asuvat ja juba talvel Kelly Sildaru hüpetega avatud sisehalli käis uudistamas ka Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu britist president Brian Cookson, kelle sõnul on eetlased tabanud Spot of Tallinna ehitamisel kaks kärbest ühe hoobiga.

"Ma pole kusagil näinud sellist rada koos sisehalliga, kus treenida hüppeid, sõita pumptrack rajal, teha trampoliini-hüppeid ja nii edasi. Selline rajatiste mitmekülgsus on üsna unikaalne," lausus Cookson intervjuus ETV-le.

2008. aastal olümpialade hulka pääsenud ja meie naabritele lätlastele kaks olümpiakulda järjest toonud BMX kross võidab Cooksoni sõnul üha rohkem populaarsust kõikidel kontinentidel, eriti Ladina-Ameerikas ja Aasias. "BMX krossi ja sama tüüpi alade populaarsus kasvab ulatuslikult," lausus Cookson.

"Näiteks on tõusu teel BMX freestyle ja UCI korraldab nüüd ka BMX freestyle maailmameistrivõistlusi ja MK-etappe. Huvi tõusu on tunda paljudel rattaspordi aladel üle maailma. Üha rohkem inimesi tegeleb maanteesõidu ja maastikurattasõiduga ning isegi trekis on tunda kerget huvi tõusu üle maailma."

Laupäeval-pühapäeval tulevad uuele rajale olümpiapunkte püüdma pea 300 BMX krossisõitjat.

Toimetaja: Siim BoikovŽalgiris alistas Maccabi, kuid play-offi uks jäi suletuks

Korvpalli Euroliigas kindlustas Istanbuli Anadolu Efes 80:77 võiduga linnarivaali Fenerbahce üle koha kaheksa parema hulgas, edasipääs jäi kättesaamatusse kaugusesse võõrsil Tel Avivi Maccabi 93:77 alistanud Kaunase Žalgirisele.

tennis
VIDEOD | Väljakule jooksnud iguaan peatas Miami tenniseturniiril mängu

Miamis peetavalt kõrgetasemelisel tenniseturniiril pälvis esimese ringi mängu ajal kõvasti tähelepanu ootamatu külaline – väljakule jooksis iguaan, kelle tõttu tuli kohtumine mõneks ajaks peatada.