UCI president: huvi tõusu on tunda paljudel rattaspordi aladel üle maailma ({{commentsTotal}})

Eestis viibinud Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu president Brian Cookson külastas muuhulgas ka elamusspordikeskust Spot of Tallinn, kus sel nädalavahetusel jagatakse esmakordselt Eestis olümpiareitingupunkte BMX-krossis.

Raja valmistas ameeriklane Tom Ritzenthaler, kes on disaninud nii Pekingi, Londoni kui Rio de Janeiro BMX krossi olümpiarajad. Nii uut rada kui selle kõrval asuvat ja juba talvel Kelly Sildaru hüpetega avatud sisehalli käis uudistamas ka Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu britist president Brian Cookson, kelle sõnul on eetlased tabanud Spot of Tallinna ehitamisel kaks kärbest ühe hoobiga.

"Ma pole kusagil näinud sellist rada koos sisehalliga, kus treenida hüppeid, sõita pumptrack rajal, teha trampoliini-hüppeid ja nii edasi. Selline rajatiste mitmekülgsus on üsna unikaalne," lausus Cookson intervjuus ETV-le.

2008. aastal olümpialade hulka pääsenud ja meie naabritele lätlastele kaks olümpiakulda järjest toonud BMX kross võidab Cooksoni sõnul üha rohkem populaarsust kõikidel kontinentidel, eriti Ladina-Ameerikas ja Aasias. "BMX krossi ja sama tüüpi alade populaarsus kasvab ulatuslikult," lausus Cookson.

"Näiteks on tõusu teel BMX freestyle ja UCI korraldab nüüd ka BMX freestyle maailmameistrivõistlusi ja MK-etappe. Huvi tõusu on tunda paljudel rattaspordi aladel üle maailma. Üha rohkem inimesi tegeleb maanteesõidu ja maastikurattasõiduga ning isegi trekis on tunda kerget huvi tõusu üle maailma."

Laupäeval-pühapäeval tulevad uuele rajale olümpiapunkte püüdma pea 300 BMX krossisõitjat.

Toimetaja: Siim Boikovvõrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Marin CilicMarin Cilic
Cilic jahib viieaastase vaheaja järel Londoni tiitlit

Meeste tennise maailma edetabelis seitsmendal real paiknev Marin Cilic püüab Londonis peetaval Queen’s Clubi tenniseturniiril karjääri teist võitu muruväljakuil.