Põlva Serviti tuli käsipalli Eesti meistriks ({{commentsTotal}})

{{1462815184000 | amCalendar}}

Põlva Serviti alistas kodusaalis Viljandi HC 29:22 (12:10) ja tuli 11. korda Eesti meistriks käsipallis. Finaalseerias alistati esmakordselt nii kaugele jõudnud vastane kolm-null.

Tänases mängus olid Põlva resultatiivseimad Andri Ternovõi kuue, Kristjan Muuga viie ning Andreas Rikken, Raiko Rudissaar ja Sergei Ljubtšenko kolme väravaga. Viljandi kasuks viskas Kristo Voika parimana seitse tabamust.

Tiitlite arvult HC Kehra kõrvale tõusnud Serviti võitis finaalseeria esimese kohtumise 27:18 ja teise 26:23.

Serviti loots Kalmer Musting sõnas võidu järel, et tema hoolealused olid tiitlit väärt. "See oli üks minu treenerikarjääri raskemaid hooaegu. Veebruari keskel oli 18 mängijast üheksa vigastatud. See võttis kahtlema, kuidas me üldse kevadeni vastu peame," rääkis Musting. "Kui lisada, et kaotasime finaalseerias vigastuse tõttu rünnakuliidri Ardo Puna, näitab tiitlivõit seda, et meie meeskonnas on kõvasti hinge."

Esmakordselt kullaseeriani jõudnud Viljandi peatreener Marko Koks tõdes, et kohe kohtumise järel on tal saavutatut raske hinnata, kuid homme mõtleb ta ilmselt juba teistmoodi. "Eks ühte võitu tahtsin finaalseeriast siiski saada. See jääb kripeldama," ütles Koks ja otsis allajäämise põhjuseid. "Meil oli poolfinaalis kõvasti keerulisem kui Põlval ja loomulikult ei saa kõrvale jätta Serviti tohutuid finaalikogemusi, mis meie olematute kogemuste vastu saidki ilmselt otsustavaks. Järgmisel aastal tahaksime igal juhul sammu edasi astuda."

Põlva Serviti: Jürgen Lepasson, Sander Sarapuu, Andreas Rikken, Kristjan Muuga, Hendrik Varul, Tõnu Jõks, Ardo Puna, Raiko Rudissaar, Eston Varusk, Henri Sillaste, Roman Aizatullov, Sergei Ljubtšenko, Denis Lõokene, Siivo Sokk, Indrek Neeme, Henri Hiiend, Mario Karuse, Carl-Eric Uibo, Andri Ternovõi, treener Kalmer Musting, Rein Suvi, esindajad Sten Siitam, Andres Neeme, Kaupo Kolsar

Meistrivõistluste hooaeg lõpeb teisipäeval, kui kell 19.00 kohtuvad Kehra spordihoones HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Viimsi/Tööriistamarket, kelle vahel on pronksiseeria 1:1 viigis.

Toimetaja: Siim BoikovMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.