Belgias jätkav Anderson muigelsui: järgmine aasta võib-olla naiste NBA-sse ({{commentsTotal}})

Eesti naiste korvpallikoondise kapten Merike Anderson jätkab ka järgmisel hooajal karjääri Belgias taas meistriks tulnud Castors Braine'i ridades, mille kaks mängijat sõlmisid lepingu naiste NBA-klubidega.

Mullu võitis Anderson Castors Braine'iga EuroCupil hõbemedali, tänavu mängiti Euroliigas. Alagrupist küll edasi ei saadud, kuid lõpuks Euroliiga finaalturniirile jõudnud neljast tiimist kolm kuulusid just Andersoni klubi alagruppi. Seega sai Eesti parim naiskorvpallur mängida Euroopa kõige kõvemate klubide vastu ning jätkab karjääri Belgias.

"Ma jään veel üheks hooajaks," lausus Anderson ETV-le. "Ma ei ütle, et see on hea soe koht. Eks siin suvel selgub, kas mängime Euroliigat või EuroCupi. Mulle, vanale mängijale, vahet ei ole, kus ma mängin. Mulle seal meeldib ja klubi on rahul ja fännid toetavad mind. Miks mitte olla veel üks aasta seal ja mängida kõrgemas liigas."

Kolmanda järjestikkuse Belgia meistritiitli toonud finaalmatšis kõik kuus teele saadetud kolmepunktiviset tabanud Anderson käis otsustavate mängude eel lõikusel, et vabaneda kõhus olnud vereklombist. "Aprilli alguses oli üks terviseviga, et käisin operatsioonil, et pidin nädal aega palliplatsilt eemal olema, et tagasi tulles hakkas püss paukuma."

Klubi kaks mängijat said lepingu naiste NBA-sse ja seda unistust pole maha matnud ka Anderson. "Ann Wauters on 35. Mul on veel üks aasta minna, et võib-olla järgmine aasta," muigas Eesti koondislane.

Anderson on võitnud viies riigis kokku 11 meistrikulda ja kolm medalit rahvusvahelistes sarjades.

Toimetaja: Siim BoikovFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.