Sõudmise EM-il domineerisid britid ja sakslased, medalitega naasevad kõik Balti riigid ({{commentsTotal}})

Suurbritannia lipp
Suurbritannia lipp Autor: AFP/Scanpix

Eelmisel nädalalõpul Saksamaal Brandenburgis peetud sõudmise Euroopa meistrivõistluste edukaimateks riikideks osutusid Suurbritannia ja Saksamaa.

Enim kuldasid võitnud britid teenid neli esikohta, kaks hõbemedalit ja ühe pronksmedalit. Saksamaa sai kolm kuldmedalit, kuus hõbedat ja ühe pronksi. Kolmas oli Horvaatia kahe kullaga.

Ühe EM-tiitli teenisid Brandenburgis Eesti kõrval ka Holland, Valgevene, Iirimaa, Austria, Ungari, Šveits ja Slovakkia. Väga edukas oli ka kaks hõbedat ja ühe pronksi saanud Leedu.

Meeste ühepaadil kordas mullust esikohta 27-aastane horvaat Damir Martin, kes neljapaadil võitnud ka kaks MM-tiitlit ja ühe olümpiahõbeda. Teiseks tuli leedulane Mindaugas Griskonis ja kolmndaks tšehh Ondrej Synek.

Naiste samal alal krooniti esmakordselt Euroopa meistriks austerlanna Magdalena Lobnig, kellele järgnesid lätlanna Elza Gulbe ja Iirimaad esindav lätlanna Sanita Puspure.

Kuninglikes klassides ehk kaheksapaatidel moodustasid meestest esikolmiku Saksamaa, Venemaa ja Suurbritannia ning naistest Suurbritannia, Holland ja Venemaa.

Toimetaja: Siim Boikovtennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Ivanov ei kaotanud Usbekistanis avaringis geimigi

Vladimir Ivanov alustas Usbekistanis peetavat 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiri kindla võiduga.