Rosemary Rits oma emast Jannest: ta on emotsionaalne treener, sest on hingega asja juures ({{commentsTotal}})

Eesti meistrivõistlused hõbedaga lõpetanud Tallinna Ülikooli naiskonna peatreenerina on eelmise aasta jaanuarist tegutsenud 43-aastane Janne Rits, kelle nõudmistele pidi alluma ka 23-aastane ääremängijast tütar Rosemary Rits.

"Minu ema on hästi emotsionaalne treener ja ta on emotsionaalne just sellepärast, et ta on hingega asja juures," sõnas Rosemary Rits ETV spordiuudistele.

Treeneriametit peab erinevaid noortekoondiseidki juhendanud Janne Rits oma põhitöö, kehalise kasvatuse õpetaja ameti, kõrvalt, kui ta annab tunde korvpalli soosivas Tallinna Südalinna Koolis. Küll vähendas ta sügisest koormust, et tervis entusiasmile vastu peaks.

"Kui senimaani ma treenisin väikseid poisse, tüdrukuid, U-16, U-18 (vanuseklasse) ja siis, kui pakuti neid naisi, siis ma tundsin, et on liiga palju. Pidi korraks ka haiglas ära käima, kus koputati natuke, et läheb paljuks. Aga sellest sügisest oli lihtsam," selgitas Janne Rits.

Kooliõpetajana on vaja rabeleda, sest sarnaselt paljudele kolleegidele ei too treeneriamet talle leiba lauale.

"Me treenime naiskonda kaks korda päevas ja pluss need video vaatamised. Siin naiste poole peal me teeme seda vabast tahtest ja oma vabast ajast," sõnas Rits.

Mängijana kümme Eesti meistritiitlit võitnud Rits omab FIBA treenerilitsentsi ja on tänu sellele läbinud ka kuue nädalase koolituse Michael Jordani talendi avastanud Põhja-Carolina ülikoolis.

"FIBA treenerite koolitus neli aastat ja need suhted ja koolitused, mis tänu sellele on saanud juurde, tutvused, kogemused, need on võib-olla trumbiks, mis mul vahest, kui läheb raskeks, on tagataskust võtta," arvas ta.

Oma tütart juhendas ta treenerina üle mitme aasta, sest eelmised kaks hooaega õppis ja mängis Rosemary USA-s, enne seda võitis aga Soome liigas pronksi.

"Nüüd tagasi tulles ja nähes teda üle mitme aasta treeneriametis lähemalt, siis mul on väga hea meel tema üle ja ma olen väga uhke tema üle, sest ta on väga suure sammu edasi teinud. Kui varem võisid tulla sellised rutakad otsused nii mängus kui ka näiteks minutilise vaheaja ajal, siis praegu ta tõmbab hinge enne ja siis räägib asjast," kiitis tütar oma ema.

Toimetaja: Siim SemiskarMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.