Allar Raja: tõusime nendel võistlustel ise suurüllatajateks ({{commentsTotal}})

Pühapäeval Saksamaal Euroopa meistriteks kroonitud sõudmise Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä teevad Rio de Janeiro olümpiamängudel oma esimese stardi 6. augustil.

Aasta tähtsaimale võistlusele läheb 4-aastase vaheaja järel taas Euroopa parimaks kerkinud paatkond vastu uue paadi ning aerudega, mida sel korral Euroopa meistrivõistlustel ka testiti.

"Ma eile ütlesin, et venelased on siin võistlustel üllatajad ja nad olidki üllatajad - alustasid väga tugevalt ja siis finaalis üllatasid sellega, et suutsid ennast kolmandaks sõita mitte aga seda asja ära võita. Muutusime ise sellel võistlusel neljapaatidest suurüllatajaks. Saime selgeks, et mida kehvem ilm, seda paremad võimalused on meil sõita medalile. Nagu Tõnu (Endrekson) ütles kohe pärast sõitu, et see ei tähenda seda, et me nüüd loorberitele puhkama jääme ja arvame, et oleme valmis," kommenteeris Allar Raja ETV spordiuudistele.

Uue varustuse kohta vastas Andrei Jämsä: "Mul sai suhteliselt kiiresti selgeks, et varustus on hea. Enda vormis on vaja pisiasju parandada. Varustus on eelnevaga väga sarnane. Eriti paat. Aerud on veidi kitsamad, millega selle ilma puhul on mugavam sõita. Aga paljud sõitsid nendega siin, me olime ühed viimased, kes polnud neid veel välja vahetanud. Võtsime need õigel ajal kasutusse, sest ilm oli tõesti kehv."

Kaspar Taimsoo kinnitusel on enne olümpiat vaja timmida veel ilusa ilmaga tehnilist tööd: "See on Viljandi laagri põhjal öeldes koht, kus jääb veel vajaka. Kinnitan ka Allari sõnu, et kindlasti võib ka meie jaoks pidada seda tulemust üllatuseks. Aga finišijoone ees on kõik võrdsed ja on nagu on, mis sa enam teed."

"Varjatud potentsiaali on meil päris palju veel. Selle potentsiaali kasutasime ära, mis meil kehva ilmaga on. Nagu varemgi räägitud, siis paat libiseb meil päris hästi, kui selline kehv ilm on. Nüüd tuleb sileda veega suuta ka paat libisema panna," nõustus meeskonnakaaslastega ka neliku kõige kogenum Tõnu Endrekson.

Toimetaja: Siim SemiskarKullamäe: Cramo on alati kullale favoriit number üks

Eesti korvpallimeistrivõistlustel tehakse homme algust põhiturniiri viimase vooru kohtumistega. Reedel peavad igipõlised rivaalid Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool järjekordse lahingu, seekord põhiturniiri võidu nimel.

Westbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.