TÄNA | Sõudjad alustavad Brandenburgi EM-i ({{commentsTotal}})

Rio olümpiamängudeks hoogu koguv paarisaeru neljapaat ning sinna läbi kvalifikatsiooniregati ihkav kahepaat stardivad eeloleval nädalavahetusel Brandenburgis Saksamaal peetavatel Euroopa meistrivõistlustel.

Koondise peatreeneri Matti Killingu sõnul saadetakse Kaspar Taimsoost, Tõnu Endreksonist, Allar Rajast ja Andrei Jämsäst moodustatud kvartett võistlustulle olümpiamängude eel tugevate startide saamiseks, vahendab Soudeliit.ee.

Neljapaate on stardis kaheksa. Seejuures teevad kaasa kõik mullused finalistid: kuld, hõbe ja pronks – Venemaa, Ukraina ning Suurbritannia, lisaks Poola, valitsev maailmameister Saksamaa ning eelmisel aastal maailmameistrivõistluste finaalis kuuendaks platseerunud Leedu, aga ka Tsehhi noor nelik.

Neljapaatide eelsõidud on Eesti aja järgi kavas 6. aprillil kell 14.25 ja 14.30. Juhul, kui Eesti võistkond otse edasi finaali ei peaks pääsema, avaneb uus võimalus läbi laupäevase (kell 13.35) vahesõidu. Otsepääsu finaali tagab sõidu liider, teised jätkavad läbi vahesõidu, kust neli esimest saavad pühapäevasesse finaali stardikoha.

Suur ja pingeline katsumus ootab ees värskelt moodustatud paarisaeru kahepaadikoosseisu Sten-Erik Anderson ja Oskar Kuzmin. 25-aastane sintlane Anderson on eliitvõistluste karastusega, ent temast paar aastat nooremal Tallinna mehel Kuzminil selline kogemus puudub. Peagi selgub, kas duol õnnestub läbi imepisikese nõelasilma olümpiamängudele pääseda ning Brandenburgis toimuv saab meeste jaoks olema eelproov mai lõpus Luzernis sõidetavaks kvalifikatsiooniregatiks.

Meistrivõistluste ülesandmislehelt leiab 17 paatkonna nimed. Tiitlivõistlused on oma nime kuhjaga väärt, sest kohale on tulemas valitsevad maailmameistrid ning esimesena maailmas 2000 meetrit alla kuue minuti sõudnud horvaadi vennad Valent ja Martin Sinkovic, mullused EM-i kuldmedalistid ning MM-i neljandad – sakslased Marcel Hacker ja Stephan Krüger, eelmise aasta sama võistluse medalipaatkonnad Prantsusmaa ja Ukraina ning arvukalt teisi tugevaid ekipaaže.

Eelsõitudega starditakse 6. aprillil ning need on kavas kell 12, 12.05 ja 12.10. Võistlussüsteem näeb 16 kuni 18 startija puhul ette, et igast sõidust kaks esimest pääsevad poolfinaalidesse, ülejäänutel aga on kohustuseks läbida vahesõit, mis annab neile uue võimaluse kvalifitseerumiseks. Vahesõit on kavas sama päeva pealelõunal kell 13.35.

Brandenburgis on stardis 34 riiki rohkem kui 500 atleediga. Algusega kell 13.15 toob pühapäevased finaalsõidud Eesti spordisõbrani ETV2.

Toimetaja: Siim BoikovVaata otse: POrtugal juhib uus-meremaa vastu kahe väravaga
Markelle Fultz ja NBA komissar Adam SilverMarkelle Fultz ja NBA komissar Adam Silver
Soomlane valiti NBA draftis seitsmendana, Butler lahkus Bullsist

Möödunud öösel leidis Brooklynis aset järjekordne korvpalliliiga NBA draft. Esimese kümne valitu hulka kuulus kaks eurooplast.

BFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasaBFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasa
FOTO | Noori Läti jalgpallureid vedanud buss põles maatasa

Karikamängult naasnud BFC Daugavpilsi üht noortevõistkonda vedanud buss süttis eile põlema.

võrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Petra KvitovaPetra Kvitova
Kvitova jõudis esimest korda pärast noarünnakut taas WTA turniiri finaali

Möödunud detsembris oma kodus noarünnaku ohvriks langenud tšehhitar Petra Kvitova jõudis esimest korda pärast intsidenti taas WTA turniiri finaali.