VIDEO | Raplas avatakse Eesti esimene korvpallimuuseum, algkapitaliks on 30 000 eurot ({{commentsTotal}})

Rapla saab juba loodetavast järgmise aasta lõpuks korvpallimuuseumi, kus hakatakse kajastama nii Rapla kui ka kogu Eesti korvpalli ajalugu alates möödunud sajandi algusest kuni tänane päevani. Algkapital 30 000 eurot saadakse tänu kohaliku rahva poolehoiule Rapla valla eelarvest.

Rapla Korvpallikooli tegevjuht ja Avis Rapla korvpallimeeskonna mänedžer Jaak Karp ütleb, et 30 000 eurot on muuseumile korralik algkapital. Muuseum rajatakse korvpallikooli hoonesse, kuid hakkama ei saada juurdeehituseta.

Rapla on korvpallimuuseumist unistanud juba aastaid, sellele on omal moel kaasa aidanud ka kohaliku korvpallimeeskonna Rapla Avis edust tiivustatuna vallandunud korvpallivaimustus.

Rapla korvpallimuuseumi eestvedajad usuvad, et kui õnnestub lisatoetajaid leida, avatakse Eesti korvpallimuuseum Raplas juba järgmise aasta lõpul.

Toimetaja: Siim SemiskarLisaajal kaotanud Tartu jäi Balti liiga finaalist välja

Tartu Ülikooli korvpalliklubi kaotas Balti liiga poolfinaali korduskohtumises võõrsil Leedu klubile Pasvalyse Pieno Zvaigzdes lisaaja järel 75:82 ning ei pääsenud turniiri finaali.

tennis
VIDEOD | Väljakule jooksnud iguaan peatas Miami tenniseturniiril mängu

Miamis peetavalt kõrgetasemelisel tenniseturniiril pälvis esimese ringi mängu ajal kõvasti tähelepanu ootamatu külaline – väljakule jooksis iguaan, kelle tõttu tuli kohtumine mõneks ajaks peatada.