70. juubelit tähistanud Tõnu Lepik jätkab kaugushüppe juures ({{commentsTotal}})

1968. aasta olümpial kaugushüppes tulemusega 8.09 viienda koha saavutanud ning karjääri jooksul sise-EM kulla ning EM-i pronksi võitnud Tõnu Lepik tähistas täna 70. sünnipäeva.

Rahvusraamatukogus õnnitlusi vastu võtnud Eesti kõigi aegade edukaim kaugushüppaja on 70-aastaselt suurepärases vormis ja juhendab suure entusiasmiga kümmet noort, otsides hea põrkega talente.

"Eks see otsing käib muidugi. Ühed hüppavad veidi paremini, teised veidi kehvemini, aga nad on kõik arenemiseas. Nad on 14-, 15-, 16-aastased," sõnas Lepik ERR-ile.

Üheskoos noorte vanematega on Lepik leidnud ka võimalusi harjutada õpilastega lõunalaagris. Just treeniti Portugalis.

"Koolist nad pääsevad ära, sest on nelja-viielised õppijad, sellega probleeme pole. Nüüd olime kaks nädalat. Loomulikult vanemad koguvad raha, sest teadagi ei ole selliseid võimalusi ei Kergejõustikuliidul ega klubidel, aga tullakse toime. Igal aastal käime ja see on lastele väga suur asi," kinnitas Lepik.

Toimetaja: Anders NõmmFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.