Viimasel veerandil kaitses lagunenud Varese sai eurosarja finaalis valusa kaotuse ({{commentsTotal}})

{{1462134905000 | amCalendar}}

Kristjan Kangur ja Itaalia korvpalliklubi Varese Openjobmetis pidid FIBA Europe Cup sarja finaalis pühapäeval tunnistama valusat kaotust, kui viimasel veerandil mängiti maha kindel eduseis ning jäädi 62:66 (16:15, 15:10, 16:13, 15:28) alla sakslaste Frankfurti Skylinersile.

Kolm esimest veerandaega võitnud Varese läks viimasele kümnele minutile vastu 9-punktilises eduseisus 47:38, kuid seejärel laguneti kaitses täielikult ning vastastel lasti visata koguni 28 silma.

Kangur viibis väljakul 28 minutit ja 17 sekundit ning tabas kõik sooritatud visked, kaks kahest ning ühe kolmese, kogudes 7 punkti. Lisaks hankis eestlane ka 5 lauapalli, jagas 2 korvisöötu, aga tegi ka 3 pallikaotust ja 4 viga. Kanguri +/- näitaja +7 oli meeskonna parim.

Varese parimaks kerkis ameeriklane Chris Wright, kes kogus 19 punkti ning oli lisaks eestlasele veel +/- näitajaga +4 Varesel plusspoolel. Tagamees Maalik Wayns sai kirja 16 punkti ja 5 lauapalli.

Skylinersi mängu vedasid ameeriklased Quantez Robertson ja Jordan Theodore, kes viskasid vastavalt 15 ja 13 punkti, sakslane Johannes Voigtman lisas 12 silma.

Pronksimängus alistas koduväljakul pallinud Elan Chalon koguni 103:72 venelaste Krasnojarski Jenissei. Ilian Evtimov kogus võitjate parimana 19 punkti ja 8 lauapalli, Devin Booker sai kirja 14 silma ja 8 lauapalli.

Toimetaja: Siim Semiskar