Eesti keelde tõlgiti raamat legendaarsest korvpallitreenerist Phil Jacksonist ({{commentsTotal}})

Sel nädalal esitleti eesti keeles raamatut Phil Jacksonist, NBA kõigi aegade edukaimast treenerist, kellel on kindel koht ka Eesti korvpallisõprade südames.

Phil Jacksonil oli eriline oskus sulatada meeskonnamängu supertähti eesotsas Michael Jordaniga. Jackson ja Jordan võitsid koos Chicago Bullsis kuus NBA meistrisõrmust.

"Tema veenmisjõud ja oskused käituda õiglaselt inimestega ehk inimestega oligi see salarelv, mis pani selle mehe tegema neid asju, mida Jackson soovis," selgitas legendaarne Eesti korvpallitreener Jaak Salumets ETV spordiuudistele.

Raamatus käsitleb Jackson Bullsi esimest võiduperioodi aastatel 1991-1993 ja Jordani tagasitulekuhooaega 1995/96, kui meeskonnaga liitus varem vastaste, Detroit Pistonsi "pahade poiste" koosseisu kuulunud, Dennis Rodman, kes samuti oskuslikult meeskonda sulatati.

"Need mehed kõik mängisid suure südamega korvpalli ja ta suutis selgeks teha Dennis Rodmani rolli selles asjas ja motiveeris teda järgmist sõrmust võtma," lisas Salumets.

Zen Masteri hüüdnime kandnud Phil Jackson võitis treenerina ühtekokku 11 NBA meistrisõrmust.

Toimetaja: Siim Semiskarvõrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Marin CilicMarin Cilic
Cilic jahib viieaastase vaheaja järel Londoni tiitlit

Meeste tennise maailma edetabelis seitsmendal real paiknev Marin Cilic püüab Londonis peetaval Queen’s Clubi tenniseturniiril karjääri teist võitu muruväljakuil.