Eesti golfikoondise peatreeneriks palgatud Karvinen: peame hakkama rohkem treenima ({{commentsTotal}})

Eesti Golfi Liit palkas esmakordselt koondise peatreeneriks välismaalase. Erinevas vanuses mängijaid, kes koondatud tiimi 2020, hakkab juhendama soomlane Timo Karvinen, kes töötas eelnevalt Šveitsi koondisega.

Rahvuskoondise uus peatreener on 44-aastane soomlane Timo Karvinen, kes töötab Espoo klubis peatreenerina ja on edukalt juhendanud nii Šveitsi, Guatemala kui Soome rahvuskoondisi. Tipptasemel peatreeneri palkamisega astus Eesti golf uue ja tähendusrikka sammu professionaalsuse suunas.

"Elasin golfiväljaku kõrval ja see oli mulle lapsepõlves justkui mänguväljakuks. Hakkasin profitreeneriks juba 1994. aastal ning 1995. aastast olen olnud Soome ja erinevate riikide rahvuskoondiste peatreener," rääkis Karvinen ETV spordiuudistele.

Peatreenerikohale tuli pakkumisi lausa seitsmest riigist. Šveitsi naiskonnaga ning Soome noortega Euroopa meistrivõistluste medaleid võitnud Karvinen valiti välja kaheteistkümne kandidaadi seast.

"Nendest kümme olid välismaalt ja kaks Eestist ja tõesti riikide arv oli tõesti suur - seitse riiki: Soome, Rootsi, Egiptus, Itaalia, Suurbritannia, (Austria). See üllatas meid," rõõmustas Eesti Golfi Liidu president Marko Kaljuveer.

Uus peatreener hakkab juhendama värskelt loodud tiimi 2020, mis koosneb täiskasvanute, U-18 ja U-15 vanuseklassi mängijatest - kokku 30-st golfarist. Tiim esinumbriks on mullu esmakordselt Eesti löögimängu meistriks tulnud 20-aastane Sander Aadusaar.

"Suureks eesmärgiks on minna lähiaastatel professionaaliks, saada tuuri kaart ja hakata mängima, kas siis Challenges tuuril või Euroopa tuuril. Nüüd olen viimased kaks talve olnud Hispaanias, The Players Academy's, mänginud seal kaasa Gecko tuuri ja teinud seal häid tulemusi," sõnas Aadusaar.

Augustis kodus toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel, kuhu pääseb üle 140 tipp-amatööri, loodab Aadusaar jõuda 30 hulka.

"Päevas harjutan umbes kuus tundi ja nädalas kuus päeva ning lisaks sellele on veel üldfüüsilise treeningud. See on ikkagi suur maht," selgitas Aadusaar

Just treeningmahu tõstmine ja tark harjutamine aitab uue peatreeneri sõnul tõsta mängijate taset ja tulemusi.

"Peamine ülesanne on treenida rohkem. Harjutamine toob tulemusi ja muidugi peame treenima õigel viisil. Olen mängijaid näinud juba puttamas ja võin öelda, et tehniliselt on nad väga talendikad. Vajame veidi aega ja tulemused tulevad," sõnas värske golfikoondise peatreener Karvinen.

Tugevamate taustajõudude abil soovib golfiliit kasvatada mängija, kes jõuaks olümpiale.

"Tahame, et meil esimene Eesti golfimängija oleks esindatud Tokyo olümpiamängudel. See on suur eesmärk," tutvustas Kaljuveer.

Aastaks 2020 soovib alaliit kasvatada ala harrastajate arvu seniselt kolmelt tuhandelt kümnele tuhandele. Uusi huvilisi püüti ka pühapäeval, kui korraldati teine üle-eestiline tasuta golfipäev. Järgmine kord on väljakud tasuta avatud 5. juunil.

Toimetaja: Siim SemiskarKullamäe: Cramo on alati kullale favoriit number üks

Eesti korvpallimeistrivõistlustel tehakse homme algust põhiturniiri viimase vooru kohtumistega. Reedel peavad igipõlised rivaalid Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool järjekordse lahingu, seekord põhiturniiri võidu nimel.

Westbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.