Peakorraldaja: oleme Simple Sessioniga üle elanud päris mitu põlvkonda ({{commentsTotal}})

Tallinnas toimub sel nädalavahetusel maailmakuulus ekstreemspordifestival Simple Session. Täna oli Saku Suurhallis eelsõitude päev, võitjad selguvad homme.

16. korda toimuvast Simple Sessionist võtavad kahel võistluspäeval osa pea 140 rulatajat ja BMX-ratturit enam kui 30 riigist. Tänavune võistlus on sarnaselt eelmistele väga kõrgetasemeline ning poodiumile pretendeerijaid on kümneid.

Pärast aastast pausi on suurüritus tagasi Saku Suurhallis ning selleks vajalikku võistlusparki hakati ehitama juba kaks kuud tagasi.

Esmakordselt 2001. aastal Tartus aset leidnud Simple Session on kasvanud suurejooneliseks festivaliks, kuhu soovivad osalema tulla oma ala tipud üle terve maailma. Korraldaja Mario Kalmre arvates on võistlus kõvasti hoogu andnud ka siinsele ekstreemspordi kultuurile.

„Simple Sessioniga oleme üle elanud päris mitu põlvkonda juba. Nii pealtvaatajaid vaadates kui ka võistlejaid. Need mehed, kes meil kunagi võistlesid, on nüüd kas kohtunikud või tiimimänedžerid, enam tegevvõistlejad ei ole, nii et päris palju põlvkondi on,” sõnas Simple Sessioni peakorraldaja Kalmre ETV spordisaatele.

Üks neist, kes koos võistlusega pidevalt arenenud, on rulataja Aleksandr Tubin. Kuigi tänavu ta 15 parema sekka finaali ei pääsenud ja pidi leppima 22. kohaga, siis sellest hoolimata näeb 24-aastane Tubin endas arenguruumi.

„Ma olen küll sama kaua sõitnud kui teised poisid siin, aga nad on tugevamad. Peab veel vaeva nägema ja tubli olema. Tahaks ikka hästi esineda,” sõnas Tubin.

Maailma kõige tituleeritum naisrulataja Leticia Bufoni võistles Tallinnas teist korda. Brasiiliast pärit kolmekordne X-Mängude võitja oli sel aastal ainus naisrulataja Simple Sessionil, kuid ainult meestega koos sõitmine teda ei heiduta, hoopis vastupidi.
„Mul on vedanud, et saan siin koos poistega rulatada. See on alati tore. Muidugi on tore ka tüdrukutega võistelda, aga poistega koos sõites arenen rohkem,” sõnas Bufoni. „See aitab mul paremaks saada.”

Simple Session 16 jätkub Saku Suurhallis homme, kui sõidetakse rula ja BMX-i finaalid.

Toimetaja: Maarja VärvEOK premeerib Kelly Sildaru 9500 euroga

Eesti Olümpiakomitee premeerib Šveitsis Crans-Montanas toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel rennisõidus kuldmedali võitnud Kelly Sildaru 9500 euroga ja tema treenerit Tõnis Sildaru 4750 euroga.

Eesti Kergejõustikuliit esitles uut järelkasvutiimi koosseisu

Eesti Kergejõustikuliit esitles Utilitas järelkasvutiimi 2017 koosseisu, kuhu pääsesid kuus 2016. aastal U23 vanuseklassis tugevaimaid tulemusi näidanud sportlast.

tennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.