Võimlemisliidu juhina jätkab Randjärv, Bogdanoval jäi olümpiast 3,5 punkti puudu ({{commentsTotal}})

Eesti Võimlemisliit valis ka järgmiseks olümpiatsükliks alaliidu presidendiks Laine Randjärve. Rio olümpiapiletist jäi meie parimal iluvõimlejal Viktoria Bogdanoval puudu 3,5 punkti.

Võimlemine oma enam kui 18 000 harrastajaga on jalgpalli järel suuruselt teine spordiala Eestis. Seda suurt harrastajatepere valiti taas juhtima juba viis aastat alaliidu presidendina tegutsenud Laine Randjärv, kes soovib, et paraneks töö nii treenerite, võimlejate, lastevanemate, võistluste korraldajate kui avalikkusega.

Võimlemisliidu uus juhatus: Natalja Inno, Maris Jesse, Mall Kalve, Krõõt Kilvet, Lea Kriibi, Viktor Saaron, Peeter Tishler. "Juhatusse kutsusin seekord inimesed, kes võib olla igapäevaselt võimlemisega ise ei tegele, aga kes saavad olla valdkonnale abiks finantsteemadel, sponsor-teemadel, pressiteemadel, lastevanematega suhtlemise teemadel ja mis väga oluline- noorte tervishoidu teemadel," kommenteeris Randjärv ETV-le. Täna Tallinnas valitud uus juhatus peaks muutma Eesti võimlemise nähtavamaks.

Rio olümpiale pääseb kogu maailmast 26 iluvõimlejat ja viimased kohad jagati välja eelmisel nädalal Brasiilias, kus meie parimatel ideaalset sooritust teha ei õnnestunud - Viktoria Bogdanoval jäi olümpiapääsmest puudu 3,5 punkti ja Carmel Kallemaal 4,2 punkti. Suur palavus, liiga napp aeg aklimatiseerumiseks ja treeningsaali puudus mõjutasid Eesti meistri sõnul Rios võistlemist.

"Tegin trenni hotellis, koridoris," lausus Bogdanova. "Võistlustel alustasin päris hästi, aga viimastel sekunditel rõngakavas lendas mu käest rõngas välja. See on iluvõimlemises väga suur viga, nii et rõngakava ebaõnnestus."

Neljast kavast õnnestus Viktoria Bogdanoval kaks. Rio pääsme röövisid kaks viga, millega ta kaotas kokku neli punkti. Lindiharjutust oli treener Larissa Gorbunova sõnul kõigil raske teha, sest võisteldi niiskes ja palavas saalis. "Ei saanud aru, mis see lint teeb. Ma ise ka pärast vaatasin, et tüdrukud lausa maadlesid selle lindi eest. Lendab, kuhu tahab. Ja see õnnetus rõngaga - teine kord juhtus... muidugi on väga kahju, sest kui ta oleks stabiilselt ära teinud, siis tuleb välja, et ta oleks sinna pääsenud," ütles Gorbunova.

Koos kaksikõe Olgaga soovib Viktoria karjääri neli aastat jätkata. Läbi saanud Rio kadalipp näitas, et rohkem on vaja raha, taustajõude ja õppida paremini ka tippvormi ajastamist.

Toimetaja: Siim BoikovRussell Westbrook
Kolmikduublite kuningas Westbrook valiti MVP-ks

Korvpalliliiga NBA põhihooaja kõige väärtuslikumaks mängijaks nimetati esmakordselt Oklahoma City Thunderi mängujuht Russell Westbrook.

John McEnroeJohn McEnroe
John McEnroe: meeste hulgas Serena Williams 700 seas ei oleks

Karjääri jooksul seitse suure slämmi turniiri võitnud endine maailma esireket John McEnroe avaldas, et kui viimastel aastatel naiste tennist valitsenud Serena Williams mängiks meeste seas, oleks tal raskusi maailma edetabelis 700 hulka jõudmisega.

Dairis Bertans
"Läti rakett" liitub Itaalia tippmeeskonnaga

Itaalia suurklubi Milano Olimpia ehk EA7 Emporio Armani sõlmis Eurobasketi andmetel lepingu 28-aastase lätlase viskavast tagamängijast Dairis Bertansiga, kes eelmisel hooajal esindas Türgi klubi Darüssafaka Dogus.

Gert JõeäärGert Jõeäär
Eesti meistriks kroonitud Jõeäär: terve sõit oli piin

Gert Jõeäär tuli teist korda Eesti meistriks jalgratturite grupisõidus. Võisteldi Tartu maakonna teedel ja hõbeda sai Alo Jakin ning pronksmedali Rein Taaramäe.

tennis
Feliciano LopezFeliciano Lopez
Lopez üllatas Cilicit ja teenis karjääri kaalukaima võidu

Londonis muruväljakuil peetud Queen’s Clubi tenniseturniiril triumfeeris üllatuslikult 35-aastane hispaanlane Feliciano Lopez, kes alistas finaalis 4. asetatud horvaadi Marin Cilici.