Võimlemisliidu juhina jätkab Randjärv, Bogdanoval jäi olümpiast 3,5 punkti puudu ({{commentsTotal}})

Eesti Võimlemisliit valis ka järgmiseks olümpiatsükliks alaliidu presidendiks Laine Randjärve. Rio olümpiapiletist jäi meie parimal iluvõimlejal Viktoria Bogdanoval puudu 3,5 punkti.

Võimlemine oma enam kui 18 000 harrastajaga on jalgpalli järel suuruselt teine spordiala Eestis. Seda suurt harrastajatepere valiti taas juhtima juba viis aastat alaliidu presidendina tegutsenud Laine Randjärv, kes soovib, et paraneks töö nii treenerite, võimlejate, lastevanemate, võistluste korraldajate kui avalikkusega.

Võimlemisliidu uus juhatus: Natalja Inno, Maris Jesse, Mall Kalve, Krõõt Kilvet, Lea Kriibi, Viktor Saaron, Peeter Tishler. "Juhatusse kutsusin seekord inimesed, kes võib olla igapäevaselt võimlemisega ise ei tegele, aga kes saavad olla valdkonnale abiks finantsteemadel, sponsor-teemadel, pressiteemadel, lastevanematega suhtlemise teemadel ja mis väga oluline- noorte tervishoidu teemadel," kommenteeris Randjärv ETV-le. Täna Tallinnas valitud uus juhatus peaks muutma Eesti võimlemise nähtavamaks.

Rio olümpiale pääseb kogu maailmast 26 iluvõimlejat ja viimased kohad jagati välja eelmisel nädalal Brasiilias, kus meie parimatel ideaalset sooritust teha ei õnnestunud - Viktoria Bogdanoval jäi olümpiapääsmest puudu 3,5 punkti ja Carmel Kallemaal 4,2 punkti. Suur palavus, liiga napp aeg aklimatiseerumiseks ja treeningsaali puudus mõjutasid Eesti meistri sõnul Rios võistlemist.

"Tegin trenni hotellis, koridoris," lausus Bogdanova. "Võistlustel alustasin päris hästi, aga viimastel sekunditel rõngakavas lendas mu käest rõngas välja. See on iluvõimlemises väga suur viga, nii et rõngakava ebaõnnestus."

Neljast kavast õnnestus Viktoria Bogdanoval kaks. Rio pääsme röövisid kaks viga, millega ta kaotas kokku neli punkti. Lindiharjutust oli treener Larissa Gorbunova sõnul kõigil raske teha, sest võisteldi niiskes ja palavas saalis. "Ei saanud aru, mis see lint teeb. Ma ise ka pärast vaatasin, et tüdrukud lausa maadlesid selle lindi eest. Lendab, kuhu tahab. Ja see õnnetus rõngaga - teine kord juhtus... muidugi on väga kahju, sest kui ta oleks stabiilselt ära teinud, siis tuleb välja, et ta oleks sinna pääsenud," ütles Gorbunova.

Koos kaksikõe Olgaga soovib Viktoria karjääri neli aastat jätkata. Läbi saanud Rio kadalipp näitas, et rohkem on vaja raha, taustajõude ja õppida paremini ka tippvormi ajastamist.

Toimetaja: Siim BoikovFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.