Sukles: mitte ükski riik ega linn ei lase olümpiamängudel ebaõnnestuda ({{commentsTotal}})

Eesti olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles ei muretse Rio de Janeiro mängude eel rajatiste valmimise ega Zika viiruse pärast.

"Kui meenutame kõiki olümpiamänge, siis on alati olnud kerge ajakirjanduslik paanika, mis nüüd saama hakkab," rääkis Sukles intervjuus ETV hommikuprogrammile "Terevisioon". "Isegi London ei olnud nii valmis kui Hiina, Peking. Aga see oli juba ka teine ühiskond, kus juba aasta varem, kui toimusid eelolümpiad, kõik asjad valmis tegema."

"Selline virvendus on alati käinud, et "oi-oi, mis nüüd saab ja milline vesi on?". Aga mitte ükski riik ja linn ei lase kunagi olümpiamängudel ebaõnnestuda," on Sukles kindel. "Nad on valmis seda kõike tegema, et olümpiamängud saavad väga edukalt läbi viidud. Ma ei karda ka Rio puhul mitte ühtegi probleemi.

Sukles möönis, et alguses tekitas küsimusi Zika viirus, kuid ka selles küsimuses on tänase seisuga juba rahulik. "Kui vaatame probleemistikku, siis Zika viirus oli esimene murekoht, kus me tõesti ei osanud esialgu seisukohta võtta, mis seal taga on."

"Aga kui rahvusvaheline olümpiakomitee ja ka korralduskomitee andsid meile selget informatsiooni, mis seal toimub, et see asi on kontrolli alla saadud, siis ei olnud enam rohkem probleeme."

Toimetaja: Siim BoikovEOK premeerib Kelly Sildaru 9500 euroga

Eesti Olümpiakomitee premeerib Šveitsis Crans-Montanas toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel rennisõidus kuldmedali võitnud Kelly Sildaru 9500 euroga ja tema treenerit Tõnis Sildaru 4750 euroga.

Eesti Kergejõustikuliit esitles uut järelkasvutiimi koosseisu

Eesti Kergejõustikuliit esitles Utilitas järelkasvutiimi 2017 koosseisu, kuhu pääsesid kuus 2016. aastal U23 vanuseklassis tugevaimaid tulemusi näidanud sportlast.

tennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.