Tolmoff EM-i avamängust: olen väga rahul, suutsin taktikast kinni pidada ({{commentsTotal}})

{{1461674495000 | amCalendar}}

Sulgpalli Euroopa meistrivõistlustel Prantsumaal sai Kati Tolmoff esimeses ringis võidu Ksenija Polikarpova üle.

Maailma edetabelis sel nädalal 76. kohal asuv Tolmoff alustas endast paarkümmend kohta kõrgemal paikneva Polikarpova vastu väga hästi ja läks esimeses geimis 14:3 ette. Seejärel sai Polikarpova korraks initsiatiivi enda kätte ja geimi lõpuseisuks jäi 21:16. Teises geimis Tolmoff maailma edetabeli 47. reketile Polikarpovale enam võimalust ei andnud ja mäng lõppes tulemusega 21:16, 21:9.

„Olen väga rahul, sest oleks võinud ka teistpidi minna. Ta on väga hea mängija ja meie eelmise mängu võitis tema. Suutsin oma taktikast kinni pidada ja palli all hoida,” lausus Tolmoff peale mängu.

Tolmoffi vastane 32 parima seas on Olga Konon (BWF 31.) Saksamaalt, kes on EM-il viienda asetusega. Kononiga on Tolmoff kohtunud viimase paari kuu jooksul mitmel turniiril, kuid pole sakslanna vastu veel võitu saanud. „Kononiga saab ainult paremini minna kui seni. Peale tänast mängu on mul hea tunne ja usun, et homme võib hästi minna,” arvas Tolmoff kolmapäevasest mängust.

Kolmapäeval alustab EM-il võistlust ka Raul Must. Võistlusteks kaheksanda paigutuse saanud Must pääses otse teise ringi. Täna selgus Musta vastane, kui Tšehhi esireket Petr Koukal alistas austerlase David Obernostereri.

Kolmapäev on esimene võistluspäev ka EM-debüüti tegevatele paarismängijatele. Kristin Kuuba ja Helina Rüütel mängivad Magdalena Lajdova ja Denisa Sikalovaga Tšehhist, Kristjan Kaljuranna ja Raul Käsneri vastased on Alexander Bass ja Shai Geffen Iisraelist.

Raul Must mängib televäljakul kolmapäeval esimeses mängus kell 11, Kati Tolmoffi mäng on õhtul eelviimane.

EOK premeerib Kelly Sildaru 9500 euroga

Eesti Olümpiakomitee premeerib Šveitsis Crans-Montanas toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel rennisõidus kuldmedali võitnud Kelly Sildaru 9500 euroga ja tema treenerit Tõnis Sildaru 4750 euroga.