Eesti tõusis segapaaride curlingu maailma edetabelis rekordkõrgele ({{commentsTotal}})

Harri Lill ja Marie Turmann
Harri Lill ja Marie Turmann Autor: Maailma Curlingu Föderatsioon

Maailma curlingu liidu värskelt avaldatud segapaaride curlingu edetabelis on Eesti tõusnud läbi aegade kõige kõrgemale ehk 10. kohale. Uus edetabel avaldati möödunud nädalavahetusel Rootsis lõppenud segapaaride curlingu maailmameistrivõistluste järel, kus Marie Turmann ja Harri Lill said 6. koha.

Eesti Curlingu Liidu presidendi Fred Randveri sõnul on edetabelis kõik vanad tuntud tugevad tegijad. „Edetabeli TOP 10-s on uute tulijatena lisandunud vaid Eesti ja Ungari. Meie head taset näitab seegi, et üks tugevamaid curlinguriike Šotimaa on Eestist vaid ühe koha võrra eespool,” sõnas Randver.

„Alates eelmisest hooajast on curling ka olümpiaala ning aastaga on konkurents ja professionaalsus curlingus kasvanud meeletu tempoga. Olümpiale pääsevad lisaks korraldajamaale vaid kaheksa paremat riiki. Segapaaride curlingus on konkurents tihedamgi kui meeste või naiste curlingus. Eesti jaoks on kõige olulisem see, et oleme suures mängus sees ja unistus olümpiale jõudmisest elab,” lisas Randver.

Curlingu maailma edetabeli liider on Rootsi Venemaa ja kahekordse maailmameistri Ungari ees. Võrreldes 2015. aasta tulemustega on Eesti edetabelis tõusnud nelja koha võrra. Edetabeli koostamisel, mida korrigeeritakse kord aastas peale maailmameistrivõistlusi, arvestatakse viimase kuue aasta tulemusi ning tugevaima kaaluga on just viimaste aastate tulemused.

Toimetaja: Maarja VärvEesti jäähokikoondis treeningul
Eesti jäähokikoondis sai MM-turniiril kolmanda järjestikuse kaotuse

Eesti jäähokikoondis jäi Põhja-Iirimaal Belfastis jätkuval MM-i I divisjoni B-grupi turniiril 2:6 (0:1, 1:3, 1:2) alla Jaapanile.

Sõjaväeparaad Pyongyangis.Sõjaväeparaad Pyongyangis.
Judo juunioride MM võeti turvalisuse kaalutlustel Põhja-Korealt ära

Tänavused juunioride judo maailmameistrivõistlused pidid toimuma oktoobris Põhja-Koreas, ent Rahvusvaheline Judoliit (IJF) otsustas nüüd turvalisuse kaalutlustel võistlused Horvaatiasse üle kolida.

Kirill Kotšegarov
Maagilise piiri alistanud Kotšegarov: haigusest tingitud puhkus tuli kasuks

Eesti triatleet Kirill Kotšegarov sai laupäeval Texases peetud Ironmani võistlusel tulemusega 7:59.32 viienda koha.

tennis
Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.
Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsiooni vabapääsme

15-kuulise võistluskeelu järel võistlustulle naasev endine maailma esireket Maria Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtistele vabapääsme, aga mitte põhitabelisse, vaid kvalifikatsiooni.