Eesti tõusis segapaaride curlingu maailma edetabelis rekordkõrgele ({{commentsTotal}})

Harri Lill ja Marie Turmann Autor: Maailma Curlingu Föderatsioon

Maailma curlingu liidu värskelt avaldatud segapaaride curlingu edetabelis on Eesti tõusnud läbi aegade kõige kõrgemale ehk 10. kohale. Uus edetabel avaldati möödunud nädalavahetusel Rootsis lõppenud segapaaride curlingu maailmameistrivõistluste järel, kus Marie Turmann ja Harri Lill said 6. koha.

Eesti Curlingu Liidu presidendi Fred Randveri sõnul on edetabelis kõik vanad tuntud tugevad tegijad. „Edetabeli TOP 10-s on uute tulijatena lisandunud vaid Eesti ja Ungari. Meie head taset näitab seegi, et üks tugevamaid curlinguriike Šotimaa on Eestist vaid ühe koha võrra eespool,” sõnas Randver.

„Alates eelmisest hooajast on curling ka olümpiaala ning aastaga on konkurents ja professionaalsus curlingus kasvanud meeletu tempoga. Olümpiale pääsevad lisaks korraldajamaale vaid kaheksa paremat riiki. Segapaaride curlingus on konkurents tihedamgi kui meeste või naiste curlingus. Eesti jaoks on kõige olulisem see, et oleme suures mängus sees ja unistus olümpiale jõudmisest elab,” lisas Randver.

Curlingu maailma edetabeli liider on Rootsi Venemaa ja kahekordse maailmameistri Ungari ees. Võrreldes 2015. aasta tulemustega on Eesti edetabelis tõusnud nelja koha võrra. Edetabeli koostamisel, mida korrigeeritakse kord aastas peale maailmameistrivõistlusi, arvestatakse viimase kuue aasta tulemusi ning tugevaima kaaluga on just viimaste aastate tulemused.

Toimetaja: Maarja Värvtennis
Kallaletungi ohvriks langenud Kvitova naasmise aeg on veel lahtine

Mullu jõulude eel enda kodus noarünnaku ohvriks langenud kahekordne Wimbledoni võitja Petra Kvitova avaldas sotsiaalmeedias, et ei tea ikka veel, millal ta saab väljakutele naasta.