Ühisliiga hea mänguga lõpetanud Freimanis lubas Kalev/Cramo fännidele tuua Eesti meistritiitli ({{commentsTotal}})

Kalev/Cramo lõpetas korvpalli VTB liiga hooaja võiduga, kui kodusaalis alistati Tsmoki-Minsk 81:73. Kaheksa võitu andis tänavu liigas 14. koha.

Hooaja viimasest mängust tasub välja tuua numbreid - Kalevi keskmängija Shawn King püstitas 25 lauapalliga VTB liiga uue rekordi, neljandal veerandil võistkonna võidule vedanud Rolands Freimanisel jäi üks punkt puudu VTB liiga karjääri punktirekordist. Lätlase arvele kogunes täna koguni 31 punkti ja 10 lauapalli, mis tegi efektiivsusteguriks 38. Hiljuti esimese eestlasena liigas 1000 punkti piiri ületanud kapten Gregor Arbet viskas 17 punkti.

"Kui ma täna hommikul ärkasin, ütlesin endale, et peame selle mängu võitma, sest viimast mängu on hea võita. Oleme selle võidu üle õnnelikud, lõpetasime võidukalt ja kõigil on hea meel. Nüüd keskendume Eesti liiga play-offile," sõnas Freimanis mängujärgsel pressikonverentsil.

Eduka eelmise hooajaga võrreldes kogus Kalev tänavu viis võitu vähem. Üheks põhjuseks kindlasti talvekuudel toimunud suured mängijatevahetused, samas viimased paar kuud näitas Kalev igati kvaliteetset mängupilti.

"Kas me oleks rohkem võite saanud? 99-protsendilise tõenäosusega küll. Kaldun arvama, et meil jäi puudu ühest heast välismaa tagamängijast. Morris Curry on siin olnud kaua, aga reaalselt ma ei tea mitu mängu ta mänginud on ja kaks kuud pole ta meid aidanud. Sten-Timmu Sokk on teinud väga hea hooaja, lihtsalt oleks kedagi olnud talle appi vaja," arvas Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak.

"Me oleme nüüd päris mitu kuud selle satsiga teinud asju koos ja asjad on paika jooksnud. Kui siin vahepeal mängijad tulid ja läksid, siis läksid natukene rütmid sassi ja ei leidnud kõik päris täpselt oma kohta platsi peal," selgitas meeskonna kapten Gregor Arbet.

Kalev/Cramo jaoks jätkub hooaeg nüüd Eesti liiga play-off mängudega ja Rolands Freimanis andis fännidele suure lubaduse.

"Me võlgneme neile Eesti meistritiitli. Me toome selle tagasi, kuhu see kuulub. Fännid toetavad meid nii kõvasti, et peame seda tegema. Me teeme seda ja see on lubadus," käis lätlane veksli välja.

Toimetaja: Siim SemiskarFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.