Tiidrek Nurme: õppisin, et maratonis tuleb olla kannatlik ja hoida emotsioone tagasi ({{commentsTotal}})

Staadionijooksudelt viimastel aastatel maratonidistantsile üle tulnud Tiidrek Nurme jooksis nädalapäevad tagasi Hamburgi maratonil tulemuse 2.17.59, millega täitis Rio de Janeiro olümpianormi. Kaheksa aastat tagasi Pekingi olümpial 1500 meetri distantsil võistelnud Nurme sõnul on ta tolle ajaga võrreldes palju arenenud.

"Kui aus olla, siis ei ole see mulle veel päris kohale jõudnud, mis ma seal korda saatsin. Ma ei teadnud üldse, et ma seal selle normi täidan ja täna ma tegelen juba uute küsimustega, kuidas siit edasi minna," sõnas Nurme ETV spordiuudiste otsestuudios.

Nurme sõnul läks ta eelmisel aastal Valenciasse oma esimest maratoni jooksma liiga uhke suhtumisega ja arvamusega, et varasemate jooksude tulemuste kohaselt peaks olümpianorm kohe ära tulema. Debüüt aga ebaõnnestus ja seejärel tekkisid ka kahtlused.

"Üks asi, mis tuli ära õppida, on see, et maratonis peab olema väga kannatlik stardijoonest kuni finišini ja hoidma oma emotsioone tagasi," selgitas Nurme.

Kaheksa aastat tagasi jooksis Nurme Pekingi olümpiamängudel 1500 meetrit. Selle ajaga on tema sõnul palju muutunud: "Igasugu elulisi kogemusi ja katsumusi on olnud. Selle aja jooksul olen ma arenenud nii vaimses mõttes kui ka füüsilises mõttes."

"Toitumine on maratoni üks võtmekoht. Kui varem ma jooksin lühematel distantsidel, siis seal polnud see üldse küsimus, kuidas peab sööma. Maratonis tuleb energiat tarbida distantsi jooksul ja see tuli ära õppida ja kolmanda korraga läks ka täkkesse," tõi Nurme välja veel ühe olulise nüansi.

"Ma tahaksin Riosse minna samasuguse meelsusega nagu ma läksin Pekingisse - ehk siis olla lihtsalt tänulik selle uue võimaluse eest ja samas ka alandlik. Olen see, kes ma olen, teen seda, mis ma teen ja lõpuks tuleb see, mis tuleb," lõpetas Nurme.

Toimetaja: Siim SemiskarKullamäe: Cramo on alati kullale favoriit number üks

Eesti korvpallimeistrivõistlustel tehakse homme algust põhiturniiri viimase vooru kohtumistega. Reedel peavad igipõlised rivaalid Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool järjekordse lahingu, seekord põhiturniiri võidu nimel.

Westbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.