Künter Rothberg soovib, et mõni õpilastest osutuks temast edukamaks ({{commentsTotal}})

Judo Euroopa meistrivõistluste valguses heidame pilgu ka ala kodusele tagalale. Audentese rahvusvahelisel karikaturniiril käis tatamil 200 noort.

Sellist luksust, et võisteldakse neljal tatamil, ei näe isegi Eesti meistrivõistlustel. Audentese rahvusvahelisel karikaturniirile näitas kolmes vanusegrupis oma osavust 200 noort. Treenerina oli hoos mullu sportlaskärjääri lõpetanud Künter Rothberg, kes alustas noorte juhendamist neli aastat tagasi. "Alustasin ühe grupiga juba neli aastat tagasi," lausus Rothberg ETV-le. "Nüüd on mul gruppe üheksa. Kasv on suur olnud. Alustasin ühe grupiga ja mul oli 25 last. Nüüd on üheksa gruppi ja 130 last."

Rothbergi käe all harjutavad 5-12-aastased poisid ja õpetamisest raskem on tema sõnul 130 noore nime meelde jätmine. "Meil juba tänapäevadel pannakse osadele kaks-kolm nime. See on isegi raskem algul."

Rothbergi edukam õpilane on hetkel 10-aastane Kert Erman Miilo, kes võitis täna kehakaalus kuni 40 kilogrammi pronksmedali. Judoga hakkas ta tegelema oma venna eeskujul. "Mu vend hakkas judos käima ja kui proovisin, siis mulle hakkas ka meeldima," ütles Kert Erman Miilo. "Ta on mul väga asjalik," täiendas Rothberg. "Kui ma endaga võrdlen, siis kui matil maadleb ja tehnikat teeb, siis mu hing on rahul. Ma naudin seda."

32-aastane Rothberg, kelle auhinnakapis on Eurooopa meistrivõistluste pronks, soovib pikas jooksus kasvatada oma talendikamatest noortest tiitlivõistluste mehed. "Mina võib-olla jään oma treeneritööga siis rahule, kui ma olen suutnud treenida sellise õpilase, kes toob parema tulemuse kui mina ise. Sinna on mul palju aega ja tööd vaja teha, aga loodan, et see mul kunagi õnnestub."

Toimetaja: Siim Boikovtennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.