Selveri esitus finaalseeria teises mängus oli avamängust korralikum ({{commentsTotal}})

Nelja võiduni mängitav võrkpalli Eesti meistrivõistluste finaalseeria jätkub homme Pärnu meeskonna kaks-null eduseisust. Teises finaalmängus andis Tallinna Selver tiitlikaitsjale Pärnule juba korralikuma lahingu.

Pärnu võrkpalliklubi on Eesti meistrivõistluste kahes esimeses finaalmängus küll Tallinna Selveri vastu domineerinud, aga eileõhtune kohtumine Audentese spordihoones näitas, et pealinna meeskond on finaalide esimese ärevuse ehk ületanud. Pärnu jäi peale 3:1, aga Selver suutis võita finaalseerias esimese geimi ja näidata tiitlikaitsjale hambaid. Esimene kohtumine oli lõppenud Pärnu kindla 3:0 võiduga. "Isegi, kui 3:0 oleks tulnud - täna oli palju kõvem ja raskem mäng kui esimene," sõnas Pärnu sidemängija Martti Keel. "Taseme poolest, ma arvan, oli täna pealtvaatajatel palju ägedam vaadata."

Selver mängis terve teise finaalmängu kahe diagonaalründajaga, nihutades Oliver Orava nurgaründaja positsioonile. Sidemängijana alustas kohtumist Tauno Lipp, kes väikse jalatrauma tõttu tegi kolmandast geimist alates ruumi avamängus jalavalu kurtnud Andres Toobalile. Just kolmanda geimi suutis Selver 25:17 võita, kaotades kaks esimest geimi sarnaste numbritega 20:25 ja otsustava neljanda 23:25. "Pidades ennast ka suhteliselt maksimalistiks... iga kaotus on ikkagi kaotus," lausus Selveri juhendaja Rainer Vassiljev. "Aga eks me olime ka ikkagi hoopis teist nägu kui Pärnus ja jõudsime ka sinna kohta, kus võrkpall käib. Hakkavad lugema väiksed asjad: kes mingi kaitsepalli pärast rasket sooritust ära lööb, kes eksib sealt."

"Teises mängus olid kindlasti vähe kobedamad. Nende rünnak oli võimsam," lausus Pärnu peatreener Avo Keel. "Aga saime selle pidama. Kolmandas geimis ei saanud nendega hakkama lihtsalt. Nad mängisid meid üle seal. Aga neljandas saime jälle küüned taha ja tekkisid omad võimalused, mille ära realiseerisime."

Hindrek Pulk tõi võitjatele 21, Andrus Raadik 16 punkti. Kaotajate tulemuslikum oli Lincoln Williams 22 punktiga. Finaalseeria jätkub homme Pärnus. "Pärnu on alustanud tugevalt ega hoia midagi tagasi," ütles Selveri diagonaalründaja Williams. "Meis pole olnud võitluslikkust, natukene seda täna küll näitasime. Meil pole tegelikult midagi kaotada. Peame leidma võitluslikuma hoiaku ja endasse rohkem uskuma, et võime võita. Ma tean, et suudame võita."

Toimetaja: Siim BoikovFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.