Eesti võitis Baltimaade meistrivõistlused, sündis uus juunioride rekord teateujumises ({{commentsTotal}})

{{1461432550000 | amCalendar}}

22.-23. aprillini toimunud Baltimaade meistrivõistlused tõid Tallinnasse Kalev Spa 50 meetri basseini ujujad Eestist, Lätist ja Leedust. Absoluutarvestuses tunnistati riikide arvestuses parimaks Eesti, teisele kohale tuli Leedu, kolmanda koha viis koju Läti.

Võistluste edukaim Eesti meesujuja oli Daniel Zaitsev, kes võitis kokku kaks kulda ja ühe pronksmedali. Naiste klassis tuli medalite arvestuses kõrgeimale kohale Kertu Ly Alnek, kelle saagiks oli neli Baltimaade meistritiitlit.

"Võistlustega jään rahule,” sõnas Alnek viimase osa järgselt, kui esikohale oli tema abiga tüüritud ka eesti 4x100 vabaltujumise teatenaiskond koosseisus Alnek, Margaret Markvardt, Kätlin Sepp ja Tess Grossmann. Alneki järgmine võistlus aga on maikuus toimuv EM. Millised eesmärgid on ta endale oma esimeseks täiskasvanute EM-iks seadnud? "Aja suhtes on ootus ujuda 100 vabalt kindlasti alla 57 sekundi ja sinna ma praegu pürgin," sõnas Alnek, kelle nimele kuulub 100 m juunioride rekord 57,14.

Eesti võib rõõmustada ka ühe uue rekordi üle. Baltimaade meistrivõistlustel püstitas tütarlaste teatenelik koosseisus Kertu Kaare, Ilona Maide, Kaia Liis Tomak ja Melissa Priidel uue juunioride rekordi 4x100m vabaltujumises. Varasema 4.04,35 asemel seati uueks tippmargiks 4.02,53.

Õnnestujate hulka tuleb kahtlemata lugeda ka 16-aastane Margaret Markvardt, kes täitis eile 200 m kompleksujumises ära Londoni EM-iI B-normi ja asub seega peatselt starti oma elu esimesel täiskasvanute vanuseklassi tiitlivõistlusel. "Eilsega jäin väga rahule ja sain oma eesmärgid täidetud," rääkis Markvardt viidates maikuus toimuva EM-I normi täitmisele. "Eesmärgiks on Londonis hästi esineda ja teha isiklikke rekordeid. Hooaja peamised võistlused minu jaoks on aga suvel toimuvad juunioride Euroopa meistrivõistlused,” sõnas Markvardt, kes oma põhialadena määratleb 100 liblikat ja 200 kompleksi.

Täna 4x100m vabalt teateujumises oma meeskonna võitjana finišisse toonud ja maikuus EM-il võistleva Pjotr Degtjarjovi sõnul oli see võistlus raske. "Praegu on käsil ettevalmistusperiood EM-iks. Koormused on olnud suured ja selle pealt head tulemust ujuda on raske. Nüüd saabki suurem ettevalmistus läbi ja võtame koormused alla. Anname kehale puhkust enne EM-i ja loodetavasti olen seal oma tippvormis," sõnas Degtjarjov.

Lisaks Markvardtile täitsid Baltimaade meistrivõistluste raames EM-i B-normi ära ka Andri Aedma ja Arkadi Kalinovski.

Baltimaade meistrivõistlustel selgitati välja parimad nii absoluut- kui noorte arvestuses. Noorte arvestuse kokkuvõtet saab lugeda siit.

Tulemused.

Toimetaja: Siim BoikovFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.