Ujumise Baltimaade meistrivõistlustel said reedel kaks alavõitu Alnek ja Markvardt ({{commentsTotal}})

Ujumise Baltimaade meistrivõistlustel Tallinnas on Eesti koondis avapäeva järel kindel liider. Kaks alavõitu said Kertu Ly Alnek ja Margaret Markvardt, kes mõlemad ujusid ka juunioride Eesti rekordi.

16-aastane Kertu Ly Alnek võitis 50 meetri vabaltujumise juunioride Eesti rekordiga 26,31 ning täitis seega ka sprindis Euroopa meistrivõistluste normi. 100 meetris oli ta normi täitnud juba varem. "Praeguse seisu järgi on ikka päris hea tulemus," ütles Alnek ETV-le. "Tippvormi timmime juunioride euroopakateks. Nüüd on EM ka ees ja seal ootan veel paremat tulemust."

Kroolisprindis Eestile kolmikvõidu kindlustanud Margaret Markvardt saavutas täna neli poodiumikohta. 100 meetri liblikujumise võiduaeg 1.02,23 on juunioride Eesti rekord ning 200 meetri kompleksujumises täitis Markvardt Euroopa meistrivõistluste normi.

Rahvusvahelise punktitabeli põhjal olid Eesti koondise parimad avapäeval Karl Johann Luht ja Martin Liivamägi. Luht võitis 50 meetri seliliujumise 26,40-ga. Liivamägi ujus 200 kompleksi 2.05,19-ga, kuid 100 meetri rinnuliujumises pidi leppima neljanda kohaga ning see oli täna üks väheseid alasid, kus Eesti ujujad jäid medalita.

Toimetaja: Siim BoikovEesti Kergejõustikuliit esitles uut järelkasvutiimi koosseisu

Eesti Kergejõustikuliit esitles Utilitas järelkasvutiimi 2017 koosseisu, kuhu pääsesid kuus 2016. aastal U23 vanuseklassis tugevaimaid tulemusi näidanud sportlast.

tennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.