Eesti kohtub curlingu MM-i veerandfinaalis Hiinaga   ({{commentsTotal}})

Harri Lill, Marie Turmann Autor: Maailma Curlingu Föderatsioon

Rootsis toimuval segapaaride curlingu maailmameistrivõistlustel kohtub Eesti võistkond täna õhtul veerandfinaalimängus Hiina koondisega.

Eesti jõudis Rootsis toimuval MM-il kaheksa tugevama hulka ning loosi tulemusena sai Eesti curlingupaar Marie Turmann-Harri Lill vastaseks Hiina võistkonna. Mäng toimub täna Eesti aja järgi kell 20.30. Veerandfinaalides kohtuvad samuti Venemaa ja Soome, Šotimaa ja Kanada ning USA ja Inglismaa.

Eesti võistkonna treeneri Brian Gray sõnul tuleb eesti curlingupaaril näidata oma parimat mängu. "Oluline on jääda rahulikuks ja valmistuda mänguks ette. Selleks, et võistlusel jätkata peame näitama oma parimat esitlust," lisas ta pressiteate vahendusel.

Üheksandad segapaaride curlingu maailmameistrivõistlused kestavad 23. aprillini, Eestit esindavad võistlusel Marie Turmann ja Harri Lill. Eesti võistkonna treeneriks on tunnustatud šotlasest treener Brian Gray. Eestlaste seni parim saavutus pärineb 2015. aastast, mil jõuti segapaaris-curlingu MM-i veerandfinaali ja saavutati 5. koht. Toona esindasid Eestit tiitlivõistlustel Maile Mölder ja Erkki Lill.

Curling on rahvusvaheliselt üks kõige kiiremini kasvavaid talispordialasid. Tegemist on olümpiaalaga, mida saavad harrastada väga erineva vanuse ja füüsilise ettevalmistusega inimesed. Mängu saavad harrastada ka liikumispuudega inimesed. Curlingut on võimalik harrastada nii perekeskselt, kui ka kolleegidega töölt. Eestis saab curlingut mängida regiooni parimaid tingimusi pakkuvas Tondiraba jäähallis. Curlingu hooaeg kestab Eestis aprilli lõpuni.

Toimetaja: Siim Boikovtennis
Kallaletungi ohvriks langenud Kvitova naasmise aeg on veel lahtine

Mullu jõulude eel enda kodus noarünnaku ohvriks langenud kahekordne Wimbledoni võitja Petra Kvitova avaldas sotsiaalmeedias, et ei tea ikka veel, millal ta saab väljakutele naasta.