Eesti curlingupaar saavutas MM-il olulise võidu ({{commentsTotal}})

Marie Turmann ja Harri Lill mängus Šotimaaga. Autor: Maailma Curlingu Föderatsioon

Rootsis toimuvatel segapaaride curlingu maailmameistrivõistlustel võitis Eesti curlinguvõistkond otsustavas mängus võistluse favoriidiks peetavat Šotimaad punktidega 9:7.

Eesti Curlingu Liidu president Fred Randver sõnas, et võita MM-il curlingu sünnimaad Šotimaad on suur ja ajalooline saavutus. „Võrdlen seda naiste võistkonna saavutusega 2014. aasta EM-il, kui Eestil õnnestus alistada 2013. aasta maailmameistrid,” ütles Randver.

Mängu vaheajale mindi viigiseisul 3:3, kuid 5. voorus õnnestus Eestil võtta neli punkti. Järgmises kahes voorus võtsid šotlased kummaski kaks punkti ja otsustavasse vooru mindi viigiseisult 7:7, kusjuures Eestil oli kasutada viimase viske eelis. „Enne Marie Turmanni viimast viset oli šotlaste kivi parem, kuid Marie väljavisete protsent mängus oli 100% ja Eesti noorsportlane ei eksinud ka oma viimasel otsustaval väljaviskel,” kirjeldas Randver.

„Eesti vääris kindlasti võitu. Nii nagu Venemaa kasutas oma viimase kivi eelise meie vastu ära viigiseisult viimases voorus, kasutasime meie oma võimaluse ära Šotimaa vastu. Ainult sellistes mängudes saavadki mängijad kasvada ja areneda ning kogemusi hankida, sest tipus mängides hakkavadki oluliseks saama mängu lõppude realiseerimised,” tõi Randver välja. Ta lisas, et Marie Turmann ja Harri Lill näitasid, et võivad hea mängu korral võita kõiki vastaseid ning võit andis ka meeskonnaliikmetele usku juurde.

MM-il alistas Eesti võistkond nii Tšehhi kui ka Šotimaa võistkonnad, kes asetsevad maailmaedetabelis Eestist kõrgemal – Tšehhi paikneb 7., Šotimaa 13. ja Eesti võistkond 14. kohal.

Eesti saavutas väga olulise võidu oma alagrupi hetkeseisu silmas pidades. Eestil on nüüd alagrupis jäänud mängida kahe vastasega ning võitude korral kvalifitseerub Eesti curlingupaar edasi järgmisesse vooru. Täna õhtul mängitakse kell 18.45 Walesi vastu ja homme hommikul kell 9 Katari vastu.

Oma alagrupis jagab Eesti võistkond teist kohta Venemaaga kolme võidu ja ühe kaotusega. Alagrupi esikohta hoiab Tsehhi nelja võidu ja ühe kaotusega.

Eestit esindavad segapaaris-curlingu maailmameistrivõistlustel Marie Turmann ja Harri Lill. Eesti võistkonna treeneriks on tunnustatud šotlasest treener Brian Gray.

Toimetaja: Maarja Värvtennis
Kallaletungi ohvriks langenud Kvitova naasmise aeg on veel lahtine

Mullu jõulude eel enda kodus noarünnaku ohvriks langenud kahekordne Wimbledoni võitja Petra Kvitova avaldas sotsiaalmeedias, et ei tea ikka veel, millal ta saab väljakutele naasta.