Eesti rahvusnaiskond hakkab Marko Meti käe all valmistuma võrkpalli EM-valikmängudeks ({{commentsTotal}})

Kodus mängivad parimad naisvõrkpallurid lõpetasid eelmisel nädalal klubihooaja, kuid puhkust nad endale lubada ei saa. Juba 25. aprillil koguneb Eesti rahvusnaiskond, et hakata valmistuma Euroopa meistrivõistluste valikmängudeks.

Esmakordselt hakkab koondist vedama Marko Mett, kes hindas oma esimest hooaega meistriliiga naiskonna peatreenerina nelja vääriliseks. Tema juhendamisel võitis TTÜ Eesti karika, Balti liigas pronksi ja Eesti meistrivõistlustel hõbeda.

„Naised on sõnakuulelikumad, peavad rohkem kinni sellest, mis räägitakse väljakul. Minul on esimese aasta kogemused ainult positiivsed,“ sõnas Mett.

Finaalis noorema kolleegi üle kavaldanud suurte kogemustega Peeter Vahtra sõnul sai kõigest 32-aastane võrukas naiste juhendamisega debüüthooajal väga hästi hakkama.

„Väga, väga hästi. Soovin talle kogu südamest edu. Just praegu ütlesin, et kui vajadust on, olen jõu ja nõu ning konsultatsiooniga abiks, et Eesti võrkpalli aidata. Alati,“ kommenteeris Vahtra.

Kodused EM-valikmängud on uuele peatreenerile kõvaks eksamiks ja kuigi kõik soovitud mängijad koondist aidata ei saa, on siht selge - naiskonda rahuldab vaid edasipääs teise ringi.

"Meie turniir on 20.-22. mail Audentese spordihoones, kus meil on Luksemburg, Taani ja Rootsi vastasteks. Sealt tahaks ikkagi edasi minna, kas alagrupivõitjana või parema teise koha omanikuna," lõpetas Mett. 

Toimetaja: Anders Nõmmvõrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Marin CilicMarin Cilic
Cilic jahib viieaastase vaheaja järel Londoni tiitlit

Meeste tennise maailma edetabelis seitsmendal real paiknev Marin Cilic püüab Londonis peetaval Queen’s Clubi tenniseturniiril karjääri teist võitu muruväljakuil.