Eesti rahvusnaiskond hakkab Marko Meti käe all valmistuma võrkpalli EM-valikmängudeks ({{commentsTotal}})

Kodus mängivad parimad naisvõrkpallurid lõpetasid eelmisel nädalal klubihooaja, kuid puhkust nad endale lubada ei saa. Juba 25. aprillil koguneb Eesti rahvusnaiskond, et hakata valmistuma Euroopa meistrivõistluste valikmängudeks.

Esmakordselt hakkab koondist vedama Marko Mett, kes hindas oma esimest hooaega meistriliiga naiskonna peatreenerina nelja vääriliseks. Tema juhendamisel võitis TTÜ Eesti karika, Balti liigas pronksi ja Eesti meistrivõistlustel hõbeda.

„Naised on sõnakuulelikumad, peavad rohkem kinni sellest, mis räägitakse väljakul. Minul on esimese aasta kogemused ainult positiivsed,“ sõnas Mett.

Finaalis noorema kolleegi üle kavaldanud suurte kogemustega Peeter Vahtra sõnul sai kõigest 32-aastane võrukas naiste juhendamisega debüüthooajal väga hästi hakkama.

„Väga, väga hästi. Soovin talle kogu südamest edu. Just praegu ütlesin, et kui vajadust on, olen jõu ja nõu ning konsultatsiooniga abiks, et Eesti võrkpalli aidata. Alati,“ kommenteeris Vahtra.

Kodused EM-valikmängud on uuele peatreenerile kõvaks eksamiks ja kuigi kõik soovitud mängijad koondist aidata ei saa, on siht selge - naiskonda rahuldab vaid edasipääs teise ringi.

"Meie turniir on 20.-22. mail Audentese spordihoones, kus meil on Luksemburg, Taani ja Rootsi vastasteks. Sealt tahaks ikkagi edasi minna, kas alagrupivõitjana või parema teise koha omanikuna," lõpetas Mett. 

Toimetaja: Anders NõmmŽalgiris alistas Maccabi, kuid play-offi uks jäi suletuks

Korvpalli Euroliigas kindlustas Istanbuli Anadolu Efes 80:77 võiduga linnarivaali Fenerbahce üle koha kaheksa parema hulgas, edasipääs jäi kättesaamatusse kaugusesse võõrsil Tel Avivi Maccabi 93:77 alistanud Kaunase Žalgirisele.

tennis
VIDEOD | Väljakule jooksnud iguaan peatas Miami tenniseturniiril mängu

Miamis peetavalt kõrgetasemelisel tenniseturniiril pälvis esimese ringi mängu ajal kõvasti tähelepanu ootamatu külaline – väljakule jooksis iguaan, kelle tõttu tuli kohtumine mõneks ajaks peatada.