Hannes Soomer: tippu jõudmiseks tuleb tööd teha ja peab õnne olema ({{commentsTotal}})

18-aastane motoringrajasõitja Hannes Soomer teenis nädalavahetusel Euroopa juunioride meistrivõistluste etapil Hollandis esikoha. Ühtlasi on Soomer kahe etapi järel liider ka sarja üldarvestuses.

Aprilli alguses Aragonis toimunud avaetapil viienda koha saanud Soomer suutis Assenis juba avaringil tõusta kvalifikatsiooni teiselt kohalt esimeseks ning kuni võistluse lõpuni näitas ta konkurentidele vaid tagatulesid. Prestiiže noortesarja karjääri esimene etapivõit annab ka üldarvestuses hetkel liidrikoha.

"Võit on tunnustav ja natuke preemia ja motivatsiooni tõstja. Esimene võit nii kõrgel tasemel. Samas, praegu ei tohi üle erutuda, sest tõeline töö alles algab ja see on alles üks etapp. Peab tööd edasi tegema, see lihtsalt näitab, et liigume õiges suunas," rääkis Soomer ETV spordiuudistele.

European Junior Cup'i sarja võistlusnädalavahetused liiguvad koos Superbike'ide MM-sarjaga ja Soomeri sõnul on see noortesari just põhiline kasvulava MM-sarja jõudmiseks. Ka tänavu saab ta võimaluse osaleda kolmel etapil nö. suurel MM-il, seda tugevuselt teises sarjas Supersport. Pikemaks eesmärgiks on Soomeril jõudmine justnimelt Superbike'ide MM-sarja, sest MotoGP jaoks jääb ta enda sõnul liiga raskeks.

"See on kindlasti võimalik. Tuleb piisavalt tööd teha. See on väga suur juhus ja tänu headele kokkusattumustele, et ma olen nii kaugele jõudnud. Palju on õnne olnud ja kui meil samapalju õnne on ka edasi, siis me võime ka tippu jõuda," arvas noor motomees.

European Junior Cupi järgmine etapp toimub mai lõpus Doningtonis. Hooaeg lõpeb oktoobris.

Toimetaja: Siim SemiskarKullamäe: Cramo on alati kullale favoriit number üks

Eesti korvpallimeistrivõistlustel tehakse homme algust põhiturniiri viimase vooru kohtumistega. Reedel peavad igipõlised rivaalid Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool järjekordse lahingu, seekord põhiturniiri võidu nimel.

Westbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.