Jüri Tamm: minu haldusalasse jäävad kindlasti olümpiasport ja rahvusvahelised suhted ({{commentsTotal}})

Eesti olümpiakomitee üheks asepresidendiks president Urmas Sõõrumaa meeskonnas sai kahekordne olümpiapronks Jüri Tamm. Teine asepresident on samuti olümpiamedaleid võitnud purjetaja Tõnu Tõniste.

Kuidas nende vahel täpselt tööjaotus välja näeb, seda veel ei tea. "Ootame ära 27. aprilli. Siis saab kokku täitevkomitee ja eks kindlasti kollegiaalseid selliseid asju otsustatakse. Urmas Sõõrumaa on seda maininud ka, et tahab kaasata võimalikult palju osapooli. Et kõik otsused oleks konsensuslikud ja mõistetavad. Aga kui arvestada, mida ma viimased 20 aastat olen teinud, siis kindlasti olümpiasport ja rahvusvahelised suhted ja kõik see jääb minu haldusalasse," sõnas Tamm intervjuus ETV spordisaatele.

EOK tähtsaim ülesanne on hetkel valmistuda Rio de Janeiro olümpiamängudeks, aga mõelda tuleb ka juba järgmisele aastale. "Esmaspäeval toimub juba Eesti koondise rõivastuse presentatsioon. Toimuvad ühe tihedamini infotunnid ja üha rohkem saavad eestlased litsentse olümpiamängudel osalemiseks. Kõike seda peab ette valmistama ja see on number üks."

"Teine oluline etapp on järgmisel aastal väga suured olümpiakomitee egiidi all toimuvad World Beach Games, kus on hästi palju uusi spordialasid ja kindlasti ka väljakutseid neile spordialadele, kes ei ole isegi vormistanud ennast alaliiduks. Ka järgmisesse aastasse peab juba vaatama, et Eesti väärikalt välja näeks ja kõik huvipooled ja sportlased saaksid võimaluse osaleda rahvusvahelistel tippvõistlustel, mis toimuvad olümpiaorganisatsiooni egiidi all."

Toimetaja: Siim BoikovMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.