Nurme ja Luik täitsid Hamburgi maratonil olümpianormi ({{commentsTotal}})

{{1460886314000 | amCalendar}}

Alles kolmandat korda maratoni jooksnud Tiidrek Nurme täitis Hamburgi maratonil olümpianormi, finišeerides ajaga 2:17.59. Olümpiapileti teenis Hamburgis ka Leila Luik.

Rio olümpianorm on 2:19.00. Nurme sai võistlusel 24. koha, maratoni võitis etiooplane Tesfaye Abera, kes võidutses ajaga 2:06.58. Järgnesid keenlased Philemon Rono (2:07.20) ja Josphat Kiproni (2:10.44).

"Kui vaadata tagasi minu maratonitausta, siis mul tegelikult ju seda ei ole. Olen olnud staadionijooksja ja täna oli minu elu kolmas maraton," sõnas Nurme ETV-le.

"Ma ei saa kindlasti öelda, et tänane norm tuli minu jaoks lihtsalt. Ma üritasin vältida neid vigu, mida tegin oma esimesel kahel maratonil. Tänane eesmärk oli eelkõige see, et jookseksin kogu distantsi võimalikult targalt läbi. Keskendunult langetasin õigel ajal õigeid otsuseid, tarbisin energiat õiges kohas ja ei kiirendanud enneaegselt. Selle eesmärgiga kaasnes samal ajal olümpianorm ja -unistus. Olen väga rõõmus ja tänulik tänase maraton eest."

Leila Luik sai ajaga 2:42.11 naiste seas 16. koha, Rio norm on 2:45.00. Nüüd on kolmikõdedest kõigil olümpianorm täidetud - Liina Luik täitis normi mullu Pekingi MM-il, Lily Luik eelmisel aastal Valencias.

"Väga kergelt ei tulnud. Raja peal oli väga raskeid momente. Jahedus tappis lihaseid kuskil juba 25. kilomeetrist," sõnas Leila Luik ETV-le. "Ilmafaktorit arvestades alustasin natuke kiiresti ka. Aga lõppkokkuvõttes suutsin selle ära teha, et meie kolme õe ühine unistus täituks ja selle üle on mul väga hea meel."

Naiste arvestuses võidutses Hamburgis etiooplanna Meselech Melkamu ajaga 2:21.54. Mari Boikov oli isikliku rekordi 2:49.14-ga 22.

Toimetaja: Maarja Värv, Siim BoikovKullamäe: Cramo on alati kullale favoriit number üks

Eesti korvpallimeistrivõistlustel tehakse homme algust põhiturniiri viimase vooru kohtumistega. Reedel peavad igipõlised rivaalid Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool järjekordse lahingu, seekord põhiturniiri võidu nimel.

Westbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.