Mart Seim: täna polnud hea päev, aga tegin miinimumprogrammi ära ({{commentsTotal}})

Tõstmise Euroopa meistrivõistlustel Norras võitis Mart Seim üliraskekaalus pronksmedali. Seimist sai läbi aegade neljas Eesti tõstja, kes Euroopa meistrivõistlustel kogusummas medali võitnud.

Meie kõigi aegade edukaim tõstja, olümpiavõitja ning neljakordne Euroopa meister Jaan Talts, autasustas tänaseid medalimehi. Uusi rekordeid Mart Seim Norras ei püstitanud, kuid kogusumma 424 kilogrammi oli väärt pronksmedalit grusiini Lasha Talahadze ja armeenlase Gor Minasjani järel.

"Eks ma tegin sellise miinimumprogrammi, need medalid, mis ma oleksin pidanud võtma, need ma võtsin. Eks ma oleks tahtnud tõugata rohkem ja oleks tahtnud ka rebida rohkem, aga ei olnud täna seda head päeva," sõnas medalimees Seim ETV spordiuudistele antud telefoniintervjuus.

Rebimises õnnestus Seimil kolmest katsest vaid üks, algraskuse 185 kilogrammi sai ta kirja teisel katsel.

"Esimese katse rebimisega ma läksin panema ja sellise panemisega ei kontrolli tehnikat. Selle katse ma andsin lihtsalt ära. Teise katse ma tegin suhteliselt kindlalt ära ja tundus kerge. Jõu poolest tunnen, et mul on päris suur reserv," arvas Seim.

Tõukamist alustas Seim 235 kilogrammiga ning teisel katsel tõugatud 239 tagas juba pronksmedali kogusummas ja hõbemedali tõukamises. Viimasel katsel proovis ta veel tõukamise kulla eest võidelda, tellides kangile uut rekordit märkiva raskuse 250 kilogrammi.

"Ega see 250 ei olnud raske. Lihtsalt oli natukene lühike tõmme. Põdemiseks ei ole põhjust, lihtsalt ei olnud täna head päeva. Ma lootsin, et on natukene parem päev, aga ei läinud nii hästi, kui ma lootsin," lisas Seim.

Mart Seimi sõnul konkurendid teda ei üllatanud. Euroopa meistritiitli võitnud Lasha Talahadze rebis 212 ja tõukas 251 kilo, saavutades kogusummaks 463, mis varasemast isiklikust rekordist 9 kilo võrra parem. Samuti isiklikku rekordit märkiva kogusummaga 442 võitis hõbemedali Gor Minasjan. Rio olümpiamängude medaliheitluseni jääb täpselt neli kuud.

Toimetaja: Siim SemiskarKullamäe: Cramo on alati kullale favoriit number üks

Eesti korvpallimeistrivõistlustel tehakse homme algust põhiturniiri viimase vooru kohtumistega. Reedel peavad igipõlised rivaalid Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool järjekordse lahingu, seekord põhiturniiri võidu nimel.

Westbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.