Urmas Sõõrumaa plaanib EOK täitevkomitee paremini tööle panna ({{commentsTotal}})

Peamiselt äri- ja spordijuhtidest ning poliitikutest koosnev Eesti Olümpiakomitee uus täitevkomitee peaks Urmas Sõõrumaa soovide kohaselt eelmistest koosseisudest tihedamalt ja sisukamalt tööd tegema.

Leige pühendumus ja otsustusvõimetus iseloomustas nii mõndagi varasemat EOK täitevkomitee liiget, kuid nüüd peaks see kummitempel muutuma, sest uueks presidendiks valitud Urmas Sõõrumaa paneb iga täitevkomitee liikme vastutama kindla komisjoni ja tulemus eest.

"Eks ta natuke hirmu tekitav on, et Urmas lubas kõik panna tööle, et juba siin toolinurgas mõtlesin, et võib-olla peab esmaspäeva hommikul kella kaheksaks minema EOK-sse selle asemel, et piimakombinaati minna. Tuleb panustada, tuleb panustada," kommenteeris ärimees Oliver Kruuda ETV spordiuudistele.

Piimatööstur Kruuda on 18 aastat tegutsenud käsipalliliidu presidendina ja olnud EOK otsustajate ridades ning soovib Sõõrumaa juhtimisel võtta enda peale tehnikaspordiga seotud mured.

"Tehnikasport on tervikuna olnud vähese tähelepanu all. Kardisõitjad, mootorratturid ja ringrajasõitjad... võib-olla sellele rohkem tähelepanu pöörata," lisas Kruuda.

Ettevõtjatest on täitevkomitees veel suusaliidu juhatuse liige Reet Hääl ja kahe alaliidu, sulgpalliliidu ja ujumisliidu, president Karol Kovanen.

"Sport annab rahvale positiivset emotsiooni. See on see ühine osa ja läbi PR-tegevuse suudan ma kaasa aidata," ütles Kovanen.

Alade nähtavust soovib tõsta ka golfiliidu presidendina EOK täitevkomiteesse valitud 25-aastase meediakogemusega Marko Kaljuveer.

"Kui vaadata alaliitude suunas tervikuna, ma ei mõtle ainult golfi või ühte või kahte ala, siis alaliidud vaevlevad nähtavuse probleemi küüsis," arvas Kaljuveer.

Juba 1980-ndatest spordijuhtimise juures olev Toomas Tõnise pühenduks eelkõige treeneritega tegelemisele. Treeneritest kuulub täitevkomiteesse Mati Alaver.

"Kui me loome treenerikutsest ihaldusväärse ameti ja tasustatava ameti, siis lähevad lähevad treeneriks õppima ja seda tööd omandama palju rohkem noori kui praegu. Ja mida rohkem on häid treenereid, seda rohkem on tublisid sportijaid," arvas Tõnise.

Esmakordselt täitevkomiteesse valitud jalgpalliliidu peasekretär Anne Rei esindab suurima harrastajate arvuga ala ja toetab eelkõige Sõõrumaa soovi kolmekordistada üldist harrastajate arvu: "Alad peavad seda tajuma, et me peame ühiselt aladeüleselt selle nimel tööd tegema, et tekiks noores eas see liikumisharrastus."

Noortesse soovib panustada ka olümpiavõitja Erki Nool, kes kuulus viimati EOK täitevkomiteesse Mart Siimani valitsemise ajal: "Ma arvan, et see on tippspordi juures üheks selleks valdkonnaks, mida ma spordi juures jagan. Ma annan täpselt nii palju oma panust, kui ma oskan anda."

Poliitikutest kuuluvad täitevkomiteesse võrkpalliliidu president Hanno Pevkur, paraolümpiakomitee president Urmas Paet, Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ja Eestimaa Spordiliit Jõud president Helir-Valdor Seeder.

"Et Eestil ei jääks väikse riigi ja väikse rahvana ükski potentsiaalne täht üles leidmata ja välja arendamata ka kõige kaugemates maapiirkondades. Eriti puudutab see võistkonnaalasid, kus on keeruline väikestes kohtades võistkonda kokku saada ja leida sellele tulevikulootusele võimalust areneda," sõnas Seeder.

Sõõrumaa meeskonda kuulub veel laskurliidu president ja kaitseväe juhataja Riho Terras, spordi ja kultuuri ühendajana dirigent Kristjan Järvi. EOK sportlaskomisjoni juhina teenis koha täitevkomitees olümpiavõitja Gerd Kanter. Aasta pärast tahab Sõõrumaa näha tiimilt esimesi töövilju ja eks näis, kas otsustatakse julgemalt ja pühendutakse tõsisemalt.

Toimetaja: Siim SemiskarKullamäe: Cramo on alati kullale favoriit number üks

Eesti korvpallimeistrivõistlustel tehakse homme algust põhiturniiri viimase vooru kohtumistega. Reedel peavad igipõlised rivaalid Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool järjekordse lahingu, seekord põhiturniiri võidu nimel.

Westbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.