Jüri Jaanson: ootan Sõõrumaalt lubaduste täitmist ja erasektori suuremat kaasamist sporti ({{commentsTotal}})

Ootamatult haaravalt ja pingeliselt lõppes heitlus Eesti Olümpiakomitee presidendi kohale. Teises hääletusvoorus kogus Urmas Sõõrumaa vaid ühe hääle rohkem kui Jüri Ratas - 61:60. Hääletasid kõik 121 EOK liiget.

Mõistagi on spordirahva ootused uuele presidendile suured. Lubadused on antud, nüüd oodatakse nende täitmist ja juba lähemas tulevikus.

"Et ta kauaks ei jääks selle korvpalliskooriga viimase sekundi võidu loorberitele puhkama. Ja nii nagu Urmas Sõõrumaa lubas, siis ma loodan, et ta hakkab juba homsest Eesti spordi reorganiseerimisega peale," sõnas veepalli olümpiavõitja Mait Riisman ETV spordiuudistele.

"Ootan temalt loomulikult oma programmi täitmist ja eelkõige tugevat erasektori kaasamist sporti. Samuti ootan temalt saavutusspordi lahkamist juure tasandini, et anda siit õiged sisendid ka riigisektorile," rääkis kahekordne sõudmise olümpiahõbe Jüri Jaanson.

"Loodame, et osagi neist lubadustest hakkab täituma ja eks seda ajalugu annab teada, kui mõned aastad möödas on, mis siis tehtud on nendest lubadustest. Oleme optimistid," lisas Eesti Judoliidu president Aavo Põhjala.

Mitteolümpiaalad said Urmas Sõõrumaa hääletamisele eelnenud tutvustuskõnes eraldi tähelepanu ning nende aladega tegelemine saab ülesandeks ühele kahest asepresidendist.

"Usun, et Urmas teeb presidendina väga tõsiseid panuseid, et olümpiaalasid ja mitteolümpiaalasid hakataks käsitlema võrdsetel või vähemalt võrdsematel alustel," lootis Eesti Sumoliidu president Andres Jaadla.

Võistkonnaalade alaliidud, erandina käsipall, olid valimiste eel avaldanud toetust Jüri Ratase kandidatuurile. Võistkonnaalade tähtsustamist oodatakse ka Urmas Sõõrumaalt.

"Kui mõelda nii nagu ka presidendikandidaadid mainisid, et Eesti on nii väike riik, et meil ei ole seda, teist või kolmandat ja meeskonnaalad ei peaks olema prioriteetsed, siis ma arvan, et siin ongi see mõtlemise koht. Meeskonnaalad tegelikult on väga olulised ja nende edasiviimine ja arendamine kõikvõimalikel viisidel on oluline," sõnas Eesti Jäähokiliidu president Rauno Parras.

Toimetaja: Siim SemiskarMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.