Jüri Jaanson: ootan Sõõrumaalt lubaduste täitmist ja erasektori suuremat kaasamist sporti ({{commentsTotal}})

Ootamatult haaravalt ja pingeliselt lõppes heitlus Eesti Olümpiakomitee presidendi kohale. Teises hääletusvoorus kogus Urmas Sõõrumaa vaid ühe hääle rohkem kui Jüri Ratas - 61:60. Hääletasid kõik 121 EOK liiget.

Mõistagi on spordirahva ootused uuele presidendile suured. Lubadused on antud, nüüd oodatakse nende täitmist ja juba lähemas tulevikus.

"Et ta kauaks ei jääks selle korvpalliskooriga viimase sekundi võidu loorberitele puhkama. Ja nii nagu Urmas Sõõrumaa lubas, siis ma loodan, et ta hakkab juba homsest Eesti spordi reorganiseerimisega peale," sõnas veepalli olümpiavõitja Mait Riisman ETV spordiuudistele.

"Ootan temalt loomulikult oma programmi täitmist ja eelkõige tugevat erasektori kaasamist sporti. Samuti ootan temalt saavutusspordi lahkamist juure tasandini, et anda siit õiged sisendid ka riigisektorile," rääkis kahekordne sõudmise olümpiahõbe Jüri Jaanson.

"Loodame, et osagi neist lubadustest hakkab täituma ja eks seda ajalugu annab teada, kui mõned aastad möödas on, mis siis tehtud on nendest lubadustest. Oleme optimistid," lisas Eesti Judoliidu president Aavo Põhjala.

Mitteolümpiaalad said Urmas Sõõrumaa hääletamisele eelnenud tutvustuskõnes eraldi tähelepanu ning nende aladega tegelemine saab ülesandeks ühele kahest asepresidendist.

"Usun, et Urmas teeb presidendina väga tõsiseid panuseid, et olümpiaalasid ja mitteolümpiaalasid hakataks käsitlema võrdsetel või vähemalt võrdsematel alustel," lootis Eesti Sumoliidu president Andres Jaadla.

Võistkonnaalade alaliidud, erandina käsipall, olid valimiste eel avaldanud toetust Jüri Ratase kandidatuurile. Võistkonnaalade tähtsustamist oodatakse ka Urmas Sõõrumaalt.

"Kui mõelda nii nagu ka presidendikandidaadid mainisid, et Eesti on nii väike riik, et meil ei ole seda, teist või kolmandat ja meeskonnaalad ei peaks olema prioriteetsed, siis ma arvan, et siin ongi see mõtlemise koht. Meeskonnaalad tegelikult on väga olulised ja nende edasiviimine ja arendamine kõikvõimalikel viisidel on oluline," sõnas Eesti Jäähokiliidu president Rauno Parras.

Toimetaja: Siim SemiskarKaia Kanepi
TÄNA | Kanepi naaseb Wimbledonis suure slämmi karusselli

Juunis tipptennisesse naasnud Kaia Kanepi alustab täna Wimbledonis kvalifikatsiooni, minnes vastamisi 25-aastase hollandlanna Lesley Kerkhovega.

Russell WestbrookRussell Westbrook
Kolmikduublite kuningas Westbrook valiti MVP-ks

Korvpalliliiga NBA põhihooaja kõige väärtuslikumaks mängijaks nimetati esmakordselt Oklahoma City Thunderi mängujuht Russell Westbrook.

John McEnroeJohn McEnroe
John McEnroe: meeste hulgas Serena Williams 700 seas ei oleks

Karjääri jooksul seitse suure slämmi turniiri võitnud endine maailma esireket John McEnroe avaldas, et kui viimastel aastatel naiste tennist valitsenud Serena Williams mängiks meeste seas, oleks tal raskusi maailma edetabelis 700 hulka jõudmisega.

Dairis Bertans
"Läti rakett" liitub Itaalia tippmeeskonnaga

Itaalia suurklubi Milano Olimpia ehk EA7 Emporio Armani sõlmis Eurobasketi andmetel lepingu 28-aastase lätlase viskavast tagamängijast Dairis Bertansiga, kes eelmisel hooajal esindas Türgi klubi Darüssafaka Dogus.

Gert JõeäärGert Jõeäär
Eesti meistriks kroonitud Jõeäär: terve sõit oli piin

Gert Jõeäär tuli teist korda Eesti meistriks jalgratturite grupisõidus. Võisteldi Tartu maakonna teedel ja hõbeda sai Alo Jakin ning pronksmedali Rein Taaramäe.

tennis
Andy MurrayAndy Murray
Maailma esireketit vaevab Wimbledoni eel kerge puusavalu

Maailma esinumber Andy Murray pidi sellel nädalal toimuva Aspalli soojendusturniiri esimesest mängust loobuma.