Tõnu Tõniste: EOK sai endale väärika presidendi ({{commentsTotal}})

Eesti Olümpiakomitee presidendivalimistel kolmandaks jäänud endine purjetaja Tõnu Tõniste oli oma häältesaagi üle küll natuke pettunud, kuid kokkuvõttes sai rõõmustada selle üle, et sai endale EOK täitevkomitee asepresidendi ametikoha.

"Lõpuks läks ilusti, Eesti Olümpiakomitee sai endale väärika presidendi. Lõpp oli väga põnev ja dramaatiline. Mina kukkusin esimesena välja sellest valikust, aga minu boonus oli see, et Urmas Sõõrumaa võttis mind asepresidendiks EOK täitevkomiteesse," oli Tõniste lõpptulemustega rahul.

Tõniste sõnul polnud neil Sõõrumaaga enne tänaseid valimisi ühtegi kokkulepet ning mõlemad mehed võitlesid häälte kogumises lisaks Jüri Ratasele ka üksteise vastu. Kui Tõniste aga avavoorus kolmandaks jäi ja välja kukkus, siis otsustas ta oma kõnes paluda enda poolt hääletanud esindajatel hääletada Sõõrumaa poolt.

"Mingi osa südamest mul ütles, et ma ise saan presidendiks. Ma ausalt öeldes natuke kartsin seda, sest see on elus ikka totaalne muutus," sõnas Tõniste "Ringvaate" saates. "Ma olin natuke pettunud selle (häälte) arvu üle. 29 olid enam-vähem mul kindlad hääled, mida ma teadsin ja ma lootsin umbes kümmekond häält veel, aga ei tulnud."

Toimetaja: Siim SemiskarMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.