Rooba enne MM-i: läheme igat mängu võitma ({{commentsTotal}})

Eesti jäähokikoondis alustab pühapäeval Horvaatias maailmameistrivõistluste esimese divisjoni turniiri. Eesmärk on kinnitada kanda tugevuselt kolmandal tasemel.

Võrreldes olümpiavalikturniiriga veebruaris Ungaris saab Eesti jäähokikoondis MM-võistluste esimese divisjoni B-grupi turniirile Zagrebisse sõita veelgi paremas koosseisus – rivistuses on viisikujagu uusi mängijaid.

„Kindlasti on meil meeskond praegu tugevam kui oli Ungaris,” sõnas Eesti koondise peatreener Jussi Tupamäki ETV spordisaatele.

Kolmepäevane treeninglaager Tallinnas annab jäähokikoondisele hea võimaluse taktikalised nüansid läbi käia ja ühine võistlusvaim leida – mängida on vaja targalt ja distsiplineeritult.

„Me ei lähe kaotama mitte ühtegi mängu, läheme igat mängu võitma, see on loomulik iga spordiala puhul ja iga mängu puhul. Kindlasti ei saa olema kerge, vastased on väga tugevad ja ka nemad on hästi komplekteeritud, aga arvan, et meil on võimalused olemas,” arvas Eesti koondise ründaja Robert Rooba.

Eesti vastased on paar aastat tagasi eliitdivisjonis mänginud Ukraina, Suurbritannia, Leedu, võõrustaja Horvaatia ja teisest divisjonist tõusnud Rumeenia.

„Enne eelmise aasta turniiri oli kümme aastat olnud niimoodi, et tõusti üles ja kukuti alla. Esimene eesmärk on järgmised aastad sellel tasemel püsida. Aga arvan, et kui kõik läheb hästi, on meil võimalus võtta rohkem kui üks võit,” arutles Tupamäki.

Eesti alustab turniiri pühapäeval Leedu vastu.

Toimetaja: Maarja VärvKullamäe: Cramo on alati kullale favoriit number üks

Eesti korvpallimeistrivõistlustel tehakse homme algust põhiturniiri viimase vooru kohtumistega. Reedel peavad igipõlised rivaalid Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool järjekordse lahingu, seekord põhiturniiri võidu nimel.

Westbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.