Rahvusstaadioni loomise esimene etapp peaks valmima 2019. aasta üldtantsupeoks ({{commentsTotal}})

Kalevi keskstaadion loodetakse lähiaastatel uuendada multifunktsionaalseks spordikeskuseks ja anda sellele tõelise rahvusstaadioni ilme.

Staadioni valmimist nähakse kahes etapis ja neist esimene - 17 miljonit eurot maksev - peaks kulmineeruma 2019. aasta üldtantsupeo ajaks. Siis peaks olema valmis kõik otseselt sporti puutuv, hiljem lisanduks idee kohaselt sporti toetav infrastruktuur.

"Selle projekti turundamise juures on meil algselt peale olnud laiapõhjaline toetus, huvi. See sai ka 2014. aasta lõpus kaardistatud ja teadlikkus vajadusest on olemas," sõnas Spordiselts Kalevi presidendi abi ja Kaitseliidu spordijuht Margus Purlau intervjuus ETV hommikuprogrammile "Terevisioon".

"Kahjuks heade väärtuste paralleelseks mõõdupuuks on raha. Aga nagu sõnastatud sai - vajadus on, tagasiteed ei ole," jätkas. "Kui 2019 toimub 20. üldtantsupidu, siis esimene ehitusetapp on planeeritud aastasse 2019, mis on ilmselge vajadus."

Ehituse esimese etapi lõpuks oleks staadionil 15 000 pealtvaataja koha, aga projekti järgi on seda hiljem võimalik suurendada 30 000 istekohani, võõrustamaks näiteks kergejõustiku EM-i või ka jalgpalli valikmänge.

Vaata ka videost lähemalt, mis uue rahvusstaadioni juurde planeeritud on!

Toimetaja: Siim BoikovMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.