Vennad Pihod peavad valima - Eesti või Norra? ({{commentsTotal}})

Kahevõistlejad Kail ja Han Hendrik Piho peavad langetama otsuse, kas jätkata treeningutega Norras või tulla tagasi Eestisse. Viimase kahe hooaja tulemused on jäänud loodetust kehvemaks.

24-aastane Kail ja temast paar aastat noorem Han Hendrik Piho lülitusid lõppenud hooajal võistluskarussellile alles talve lõpus. Üksikutel osaletud MK-etappidel õnnestus kummalgi korra punktikohale jõuda, aga kaks viimast talve pole tulemuste valguses olnud ootuspärased.

"Nii hüppemäel kui ka murdmaarajal ei olnud keha võimekus kõige parem, aga see on sport - kõik käib kui jää peal kõndimine. Kuidas öeldakse - auku kukkumine toimub märkamatult," naeris Han Hendrik Piho intervjuus ETV-le.

"Eelmine aasta oli ületreening," täiendas Kail Piho. "See aasta tahes-tahtmata ajateenistus võttis selle aja. Vaatamata takistusele olen suutnud mõlemal talvel mingid punktid ära võtta."

Vennad ütlevad kui ühest suust, et kui soovida tulemuste paranemist, peab ettevalmistuses minema edaspidi suurem rõhk suusahüpetele, mitte murdmaasuusatamisele.

"Füüsiliselt on kõik korras ja kindlasti annab varustuse poole peal areneda, aga tehniliselt üks suur viga on sees," tões Kail.

"Elu läheks palju lihtsamaks, kui hüppaks meetreid kaugemale," ütles Han Hendrik. "See on ka kindel plaan uuel hooajal teha."

Lähema kuu aja jooksul on vendadel Pihodel vaja langetada ka otsus, kas minna kolmandat aastat järjest harjutama Norrasse või tulla koju tagasi. "Eesti suusaliit ja koondise poisid on huvitatud, et me tuleks tagasi Eestisse ja teeks koos trenni. Samas ka Norra pool on meist väga tõsiselt huvitatud, et me seal jätkaks," lausus Han Hendrik.

"Sportlasena tean, et see Norra variant on hea," ütles Kail. "Tegelikult teame, mis on vead. Praegu peamegi endale otsa vaatama."

Kahel järgmisel tiitlivõistlustega hooajal tahavad mõlemad seniseid ettevalmistuse vigu vältida ja täielikult tippspordile keskenduda.

Toimetaja: Siim BoikovKullamäe: Cramo on alati kullale favoriit number üks

Eesti korvpallimeistrivõistlustel tehakse homme algust põhiturniiri viimase vooru kohtumistega. Reedel peavad igipõlised rivaalid Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool järjekordse lahingu, seekord põhiturniiri võidu nimel.

Westbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.