Rammo uuest EOK presidendist: ta peaks olema väga lähedalt näinud tippsporti ({{commentsTotal}})

15. aprillil saab selgeks, kas Eesti Olümpiakomitee (EOK) uueks presidendiks saab Urmas Sõõrumaa, Jüri Ratas või Tõnu Tõniste. ETV spordisaate stuudios arutlesid sel teemal purjetaja Karl-Martin Rammo ja Tallinna Ülikooli õppejõud Kaarel Zilmer.

Rammo hinnangul tuleks kasuks, kui presidendiks valitakse inimene, kes on ka ise tippsordiga lähedalt seotud olnud. „Ta peaks olema minu silmis vähemalt väga lähedalt näinud tippsporti. Kas võistlustel käinud või olnud kellegi väga lähedases ringkonnas, kes teeb tippsporti. Arvan, et tavainimesele jääb see veidi kaugeks ja kindlasti tippspordikogemusega on vähemalt minu silmis selge pluss ees,” tõdes Rammo.

Kas on tekkinud sisuline arutelu Eesti spordi probleemide üle? „Võrreldes eelmiste kandideerimistega on see on üllatavalt hea, mis on praegu olnud, ehkki võib öelda, et seda läheb isegi paljuks,” arvas Zilmer.

Kas on tulnud ka mõni värske mõte? „Ma ei ütleks, et otseselt ennekuulmatuid mõtteid on, aga olen nõus, nii palju nii tugevaid kandidaate pole minu arvates enne olnud, nad pushivad üksteist päris korralikult ja arvan, et see on lõpuks spordile väga hea ja saavad ka need valukohad korralikult luubi alla,” lisas Rammo.

Vaata videost, mida Rammo ja Zilmer veel EOK presidendivalimiste kohta rääkisid.

Toimetaja: Maarja Värvvõrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Marin CilicMarin Cilic
Cilic jahib viieaastase vaheaja järel Londoni tiitlit

Meeste tennise maailma edetabelis seitsmendal real paiknev Marin Cilic püüab Londonis peetaval Queen’s Clubi tenniseturniiril karjääri teist võitu muruväljakuil.