Rammo uuest EOK presidendist: ta peaks olema väga lähedalt näinud tippsporti ({{commentsTotal}})

15. aprillil saab selgeks, kas Eesti Olümpiakomitee (EOK) uueks presidendiks saab Urmas Sõõrumaa, Jüri Ratas või Tõnu Tõniste. ETV spordisaate stuudios arutlesid sel teemal purjetaja Karl-Martin Rammo ja Tallinna Ülikooli õppejõud Kaarel Zilmer.

Rammo hinnangul tuleks kasuks, kui presidendiks valitakse inimene, kes on ka ise tippsordiga lähedalt seotud olnud. „Ta peaks olema minu silmis vähemalt väga lähedalt näinud tippsporti. Kas võistlustel käinud või olnud kellegi väga lähedases ringkonnas, kes teeb tippsporti. Arvan, et tavainimesele jääb see veidi kaugeks ja kindlasti tippspordikogemusega on vähemalt minu silmis selge pluss ees,” tõdes Rammo.

Kas on tekkinud sisuline arutelu Eesti spordi probleemide üle? „Võrreldes eelmiste kandideerimistega on see on üllatavalt hea, mis on praegu olnud, ehkki võib öelda, et seda läheb isegi paljuks,” arvas Zilmer.

Kas on tulnud ka mõni värske mõte? „Ma ei ütleks, et otseselt ennekuulmatuid mõtteid on, aga olen nõus, nii palju nii tugevaid kandidaate pole minu arvates enne olnud, nad pushivad üksteist päris korralikult ja arvan, et see on lõpuks spordile väga hea ja saavad ka need valukohad korralikult luubi alla,” lisas Rammo.

Vaata videost, mida Rammo ja Zilmer veel EOK presidendivalimiste kohta rääkisid.

Toimetaja: Maarja VärvŽalgiris alistas Maccabi, kuid play-offi uks jäi suletuks

Korvpalli Euroliigas kindlustas Istanbuli Anadolu Efes 80:77 võiduga linnarivaali Fenerbahce üle koha kaheksa parema hulgas, edasipääs jäi kättesaamatusse kaugusesse võõrsil Tel Avivi Maccabi 93:77 alistanud Kaunase Žalgirisele.

tennis
VIDEOD | Väljakule jooksnud iguaan peatas Miami tenniseturniiril mängu

Miamis peetavalt kõrgetasemelisel tenniseturniiril pälvis esimese ringi mängu ajal kõvasti tähelepanu ootamatu külaline – väljakule jooksis iguaan, kelle tõttu tuli kohtumine mõneks ajaks peatada.