Silver Hein püstitas Tartus juunioride Eesti rekordi ({{commentsTotal}})

{{1460221834000 | amCalendar}}

Täna algas Tartus Aura ujulas juba 11. korda toimuv rahvusvaheline ujumisvõistlus Tartu Kevad. Avapäeval säras enim Silver Hein.

Võistlustel osaleb 381 ujujat neljast erinevast riigist. Kohal on ka mitmed Eesti tipud, kes valmistuvad Euroopa meistrivõistlusteks mis toimuvad veidi enam kui kuu aja pärast Londonis, vahendab Priit Aaviku Ujumisblogi.

Meeste 200 m rinnuliujumises oli stardis Eesti rekordimees Martin Allikvee, kes pidi ajaga 2.22,73 leppima alles kolmanda kohaga. Võitjaks tuli uue võistluste rekordiga venelane Vladislav Finotšenko ajaga 2.18,27.

Suurepärase esitusega sai hakkama Silver Hein, kes ujus uue Eesti juunioride rekordi ajaga 2.19,13. Ta parandas enda kuu vanust rekordit lausa rohkem kui kolme sekundiga. Lisaks täitis Hein ka Euroopa meistrivõistluste B-normatiivi (2.19,14).

Meeste 200 m vabaltujumises oli stardis Kregor Zirk ning konkurentidele alates esimesest meetrist ta sõnaõigust ei andnud. Zirk läbis distantsi tulemusega 1.52,80, mis tähistab ka uut võistluste rekordit. Enda hooaja tippmargile jäi 16-aastane tartlane alla vaid 55 sajandikuga.

Zirk pakkus põnevat duelli ka Pjotr Degtjarjoviga meeste 50 meetri vabaujumise distantsil, kus Degtjarjov jäi siiski kolme sajandikuga peale - ajad vastavalt 23,44 - 23,47. Viimane tähistas Zirgi isiklikku tippmarki.

Russell Westbrook
Kolmikduublite kuningas Westbrook valiti MVP-ks

Korvpalliliiga NBA põhihooaja kõige väärtuslikumaks mängijaks nimetati esmakordselt Oklahoma City Thunderi mängujuht Russell Westbrook.

John McEnroeJohn McEnroe
John McEnroe: meeste hulgas Serena Williams 700 seas ei oleks

Karjääri jooksul seitse suure slämmi turniiri võitnud endine maailma esireket John McEnroe avaldas, et kui viimastel aastatel naiste tennist valitsenud Serena Williams mängiks meeste seas, oleks tal raskusi maailma edetabelis 700 hulka jõudmisega.

Dairis Bertans
"Läti rakett" liitub Itaalia tippmeeskonnaga

Itaalia suurklubi Milano Olimpia ehk EA7 Emporio Armani sõlmis Eurobasketi andmetel lepingu 28-aastase lätlase viskavast tagamängijast Dairis Bertansiga, kes eelmisel hooajal esindas Türgi klubi Darüssafaka Dogus.

Gert JõeäärGert Jõeäär
Eesti meistriks kroonitud Jõeäär: terve sõit oli piin

Gert Jõeäär tuli teist korda Eesti meistriks jalgratturite grupisõidus. Võisteldi Tartu maakonna teedel ja hõbeda sai Alo Jakin ning pronksmedali Rein Taaramäe.

tennis
Feliciano LopezFeliciano Lopez
Lopez üllatas Cilicit ja teenis karjääri kaalukaima võidu

Londonis muruväljakuil peetud Queen’s Clubi tenniseturniiril triumfeeris üllatuslikult 35-aastane hispaanlane Feliciano Lopez, kes alistas finaalis 4. asetatud horvaadi Marin Cilici.