Kangur: naudin uuesti korvpallimängu täiel rinnal ({{commentsTotal}})

Kristjan Kanguri koduklubi Varese on jõudnud Euroopa tugevuselt kolmandas klubisarjas, FIBA Europe Cup'il, finaalturniirile. Kolmapäeva õhtul alistati otsustavas veerandfinaalmängus kodus Belgia meeskond Antwerpeni Giants.

Varese on tänavu eurosarjas mänginud eriti hästi just koduväljakul. Kümnest mängust on kaotatud vaid üks ja koduväljakueelis kasutati ära ka otsustavas mängus. Belgia klubi Antwerpeni Giants alistati 105:93, algviisikus alustanud Kangurilt 24 minutiga kuus punkti.

29. aprillil peetavas poolfinaalis kohtutakse Prantsusmaa klubi Chaloniga, kes on ka finaalturniiri korraldaja.

„Kodus mängime publiku toel enesekindlamalt ja mõned asjad tulevad võib-olla paremini välja kui võõral väljakul. Päris hästi on meil sel aastal tõesti kodumängud sujunud,” kommenteeris Kangur ETV spordisaatele. „Viimasel ajal oleme võistkondlikult mängu paremini käima saanud, arvan, et tänu sellele on tulnud ka viimase aja head võidud.”

„Olnuks kodus see turniir, olnuks see kindlasti meie jaoks mugavam, aga mis teha, midagi põdema küll ei pea. Final Four, sellised turniirid, need võivad alati ühte või teise auku kukkuda,” lisas Kangur.

Mis aga veelgi parem, sügisel 34-aastaseks saav Kangur tunneb end tänavu mänguväljakul paremini kui viimastel hooaegadel, mil vigastused on tihtipeale toonud mängupause ja tekitanud igapäevaellu palju valu.

„Naudin korvpallimängu järjest uuesti täiel rinnal, mina olen olukorraga rahul,” sõnas Kangur. „Enesetunne on paremaks läinud, suudan füüsiliselt järjest rohkem asju teha. Aga rahulikult peab võtma, tormata ei tasu kuskile. Mul ei ole võib-olla kõik hommikud kehaliselt nii rasked, ei ole valus ja mängude ajal ei tunne ka võib-olla nii palju valu kui varem mõnes olukorras. Selle koha pealt on tõesti asi paremaks läinud.”

Itaalia liigas lahutab Vareset neli vooru enne põhiturniiri lõppu play-off-kohast kaks võitu.

Toimetaja: Maarja VärvMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.