Epp Mäe: missugune sportlane läheb olümpiale medali mõtteta? ({{commentsTotal}})

2012. aasta Londoni olümpiamängudelt napilt eemale jäänud maadleja Epp Mäe on Rio mängudeks tõusnud üheks medalipretendendiks. Kolmandat põlve maadleja usub, et ükski sportlane ei lähe olümpiamängudele medali mõteteta.

2015. aastal parimaks naissportlaseks valitud Mäe on enne vabamaadluse juurde jõudmist harrastanud ka sumot ja rannamaadlust. “Mida noorem sa oled, seda rohkemate asjadega sa pead tegelema, et mõista, mis see üks ja õige on,” seletas Epp Mäe oma teekonda vabamaadluse juurde ETV “Terevisioonis”.

Treener Ahto Raska on öelnud, et Epp Mäe võib halval päeval olla Euroopa meistrivõistluste viimane ja heal päeval troonida esikohal. “Kui vaadata erinevaid maadlusstiile, siis naistemaadlus on alati olnud selline, kus tõesti - ühel päeval võid sa olla tipus ja teisel päeval põhjas,” ütles Mäe. “Naistemaadlus on lihtsalt niivõrd ettearvamatu.”

Mis on Epp Mäe trump võrreldes maailmatippudega tema kaalukategoorias? “Kui vaatan suuremaid riike, siis neil on võib-olla riigisisene konkurents palju suurem. Ühes kaalus võib olla kolm-neli tüdrukut, kes on maailmatasemel, aga tiitlivõistlustele pääseb ainult üks.”

“Minu eelis on see, et olen ainuke oma riigis, mis on osaliselt positiivne, aga ka negatiivne. Riigisisene konkurents minu jaoks puudub,” lisas Mäe. “Enamus ajast viibin Eestist väljas, treenin Soome koondise juures. Meil on hea punt, käime palju välisriikides laagrites ja saame sealt sparringupartnereid.”

Kes on vastased, keda on vaja võita, et olümpial medalile tulla? “Kõiki vastaseid tuleb olümpia ajaks tunda ühte või teistpidi. Kedagi ei saa absoluutselt alahinnata ja medali võitmiseks tuleb võita kõiki oma vastaseid. Missugune sportlane läheb olümpiale ilma medali mõtteta?”

Toimetaja: Karl Mihkel EllerKaia Kanepi
TÄNA | Kanepi naaseb Wimbledonis suure slämmi karusselli

Juunis tipptennisesse naasnud Kaia Kanepi alustab täna Wimbledonis kvalifikatsiooni, minnes vastamisi 25-aastase hollandlanna Lesley Kerkhovega.

Russell WestbrookRussell Westbrook
Kolmikduublite kuningas Westbrook valiti MVP-ks

Korvpalliliiga NBA põhihooaja kõige väärtuslikumaks mängijaks nimetati esmakordselt Oklahoma City Thunderi mängujuht Russell Westbrook.

John McEnroeJohn McEnroe
John McEnroe: meeste hulgas Serena Williams 700 seas ei oleks

Karjääri jooksul seitse suure slämmi turniiri võitnud endine maailma esireket John McEnroe avaldas, et kui viimastel aastatel naiste tennist valitsenud Serena Williams mängiks meeste seas, oleks tal raskusi maailma edetabelis 700 hulka jõudmisega.

Dairis Bertans
"Läti rakett" liitub Itaalia tippmeeskonnaga

Itaalia suurklubi Milano Olimpia ehk EA7 Emporio Armani sõlmis Eurobasketi andmetel lepingu 28-aastase lätlase viskavast tagamängijast Dairis Bertansiga, kes eelmisel hooajal esindas Türgi klubi Darüssafaka Dogus.

Gert JõeäärGert Jõeäär
Eesti meistriks kroonitud Jõeäär: terve sõit oli piin

Gert Jõeäär tuli teist korda Eesti meistriks jalgratturite grupisõidus. Võisteldi Tartu maakonna teedel ja hõbeda sai Alo Jakin ning pronksmedali Rein Taaramäe.

tennis
Andy MurrayAndy Murray
Maailma esireketit vaevab Wimbledoni eel kerge puusavalu

Maailma esinumber Andy Murray pidi sellel nädalal toimuva Aspalli soojendusturniiri esimesest mängust loobuma.