Epp Mäe: missugune sportlane läheb olümpiale medali mõtteta? ({{commentsTotal}})

2012. aasta Londoni olümpiamängudelt napilt eemale jäänud maadleja Epp Mäe on Rio mängudeks tõusnud üheks medalipretendendiks. Kolmandat põlve maadleja usub, et ükski sportlane ei lähe olümpiamängudele medali mõteteta.

2015. aastal parimaks naissportlaseks valitud Mäe on enne vabamaadluse juurde jõudmist harrastanud ka sumot ja rannamaadlust. “Mida noorem sa oled, seda rohkemate asjadega sa pead tegelema, et mõista, mis see üks ja õige on,” seletas Epp Mäe oma teekonda vabamaadluse juurde ETV “Terevisioonis”.

Treener Ahto Raska on öelnud, et Epp Mäe võib halval päeval olla Euroopa meistrivõistluste viimane ja heal päeval troonida esikohal. “Kui vaadata erinevaid maadlusstiile, siis naistemaadlus on alati olnud selline, kus tõesti - ühel päeval võid sa olla tipus ja teisel päeval põhjas,” ütles Mäe. “Naistemaadlus on lihtsalt niivõrd ettearvamatu.”

Mis on Epp Mäe trump võrreldes maailmatippudega tema kaalukategoorias? “Kui vaatan suuremaid riike, siis neil on võib-olla riigisisene konkurents palju suurem. Ühes kaalus võib olla kolm-neli tüdrukut, kes on maailmatasemel, aga tiitlivõistlustele pääseb ainult üks.”

“Minu eelis on see, et olen ainuke oma riigis, mis on osaliselt positiivne, aga ka negatiivne. Riigisisene konkurents minu jaoks puudub,” lisas Mäe. “Enamus ajast viibin Eestist väljas, treenin Soome koondise juures. Meil on hea punt, käime palju välisriikides laagrites ja saame sealt sparringupartnereid.”

Kes on vastased, keda on vaja võita, et olümpial medalile tulla? “Kõiki vastaseid tuleb olümpia ajaks tunda ühte või teistpidi. Kedagi ei saa absoluutselt alahinnata ja medali võitmiseks tuleb võita kõiki oma vastaseid. Missugune sportlane läheb olümpiale ilma medali mõtteta?”

Toimetaja: Karl Mihkel EllerMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.