Briti valitsus algatas dopinguskandaali tagamaade selgitamiseks uurimise ({{commentsTotal}})

Suurbritannia valitsus on algatanud uurimise, et selgitada võimaliku laiaulatusliku dopingutarvitamise tagamaid riigi spordis.

Meediaväljaanne The Sunday Times tuli pühapäeval välja artikliga, kus väitis, et erakliinikus töötav doktor Mark Bonar on kirjutanud viimase kuue aasta jooksul välja dopinguaineid tuntud jalgpalluritele, kriketi- ja tennisemängijatele, profiratturitele ja poksijatele.

Ajalehe info põhineb arsti telefonikõnede pealtkuulamisel ja variisikute kasutamisel suhtlemisel arstiga. Sooritust parandavaid aineid olevat saanud ligi 150 sportlast. Samas tunnistab ajaleht, et ravikuuride läbiviimist nad tõestada ei suuda. Briti antidoping on olnud teadlik juhtumist juba kaks aastat.

„Arvan, et see on kurb, sest inimesed kaotavad usu sellesse, mida nad näevad. Nad kaotavad usalduse mitte ainult spordi usaldusväärsusesse, vaid dopinguvastasesse liikumisse,” kommenteeris antidopingu konsultant Michele Verroken. „See, mida oleme näinud juhtumas mujal maailmas, Venemaal, on nüüd jõudnud Suurbritanniasse. See on suur pettumus.”

Toimetaja: Maarja VärvFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.