Epp Mäe on paljude noorte Eesti maadlejate eeskuju ({{commentsTotal}})

Kristjan Palusalu noorte maadlusvõistluse teine päev tõi Saku suurhalli kokku rohkem kui 220 noort neidu, kes maadlesid kõvas konkurentsis.

Naistemaadlus ei ole naljaasi – nagu pole seda ka tüdrukute maadlus. Kõik Saku suurhallis matil käinud noored tüdrukud ja neiud olid valmis seal endast kõik mängu panema.

Abigail Tikerpalu Korrus3 maadlusklubist võitis oma vanuseklassis – 2004 sündinud tüdrukud ja nooremad – kuldmedali alla 56-kiloste kaaluklassis, kuigi kaalub ise vaid napid 50 kilo. „Jaa, seda küll, olid natuke suuremad, aga ma seda ei vaadanud, vaid lihtsalt läksin ja tegin oma asja ära,” rääkis Tikerpalu ETV spordisaatele.

2001.-2003. aastal sündinute vanuseklassis 58-kilogrammiste kaalukategoorias esikoha võitnud Victoria Vesso Eesti Maaülikooli spordiklubist teab, mida ühel tüdrukul vaja on, et heaks maadlejaks saada.

„Tal peab olema jõudu, tehnikat ja vaimu, et vastu pidada,” sõnas Vesso, kelle eeskujuks on MM-pronks Epp Mäe.

Mäe eeskuju on silme ees paljudel noortel maadlejatel. „Epp on iidol, kelle järgi nad tahaksid minna,” ütles maadleja ja maadlustreener Johanna Kikkas. „Tüdrukud näitavad väga hästi oma iseloomu, nad tahavad võita ja neile meeldib maadlust teha, nende eesmärgid on kindlad, et veel kaugemale jõuda.”

Eestlastel õnnestus Tallinn Openil naistemaadluses noppida kolm kulda, kaks hõbemedalit ning neli pronksmedalit. Eesti noormehed tõid vabamaadluses koju kaks kulda, kaheksa hõbedat ning kuus pronksi.

Toimetaja: Maarja VärvFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.